ISW: Путін створив фон для прихованої мобілізації

ISW: Путін створив фон для прихованої мобілізації

Американські аналітики прокоментували початок призову до РФ.

ISW: Росія створила тло для прихованої мобілізації

З 1 квітня у Росії оголошено черговий весняний призов до армії, який вперше проведуть за новими правилами щодо віку терміновиків. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) пояснюютьможе цей процес пов’язані з прихованою мобілізацією до.

31 березня російський диктатор Володимир Путін підписав плановий указ про проведення у Росії весняного призову на строкову військову службу. У період з 1 квітня до 15 липня на службу планується залучити 150 000 призовників.

В указі зазначено, що весняному призову в 2024 році в Росії підлягають чоловіки віком від 18 до 30 років, які нині не перебувають на військовій службі. В ISW нагадують, що цей весняний призов у ​​Росії є першим призовним циклом, в якому Міністерство оборони Росії (МО) залучатиме на службу чоловіків віком до 30 років.

Російський закон про підвищення верхнього кордону призовного віку з 27 до 30 років офіційно набув чинності 1 січня 2024 року, хоча Путін підписав його ще у серпні 2023-го, пояснюють аналітики. Кремлівське агентство ТАРС уточнило, що заклику не підлягатимуть російські чоловіки, яким виповнилося 27 років до кінця 2023 року або яким зараз 28 або 29 років, при цьому вони знаходяться в запасі (загальний мобілізаційний ресурс, що складається з чоловіків, потенційно придатних до мобілізації незалежно від попереднього воєнного досвіду).

Заступник начальника Генштабу РФ віце-адмірал Володимир Цимлянський 29 березня заявив, що весняний заклик 2024 року включатиме [незаконный] заклик чоловіків на окупованих територіях України. У ISW нагадують про протиправність такого кроку: Женевська конвенція забороняє окупантам примушувати цивільних осіб на окупованих територіях до служби у військових силах або допоміжних службах окупаційної держави.

Цимлянський також запевнив, що Росія нібито не відправлятиме російських солдатів термінової служби на окуповані території України і що призовники не братимуть участі в бойових діях або в підтримці «операцій» під час війни РФ проти України. ISW продовжує оцінювати, що Кремль навряд чи відправлятиме строковиків для участі в бойових діях в Україні через побоювання, що залучення призовників може викликати громадське невдоволення в Росії.

Водночас аналітики припускають, що Росія може розширити свої зусилля щодо прихованої мобілізації під час призовного циклу навесні 2024 року. Проте Кремль, швидше за все, продовжуватиме використовувати солдатів термінової служби для «захисту» міжнародного кордону між Україною та Росією.

Про це Інформує видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97