ISW: Кремль заговорив про переговори

ISW: Кремль заговорив про переговори

Для чого це знадобилося?

Аналітики Інституту вивчення повідомили, що у Москві розпочався новий раунд посилення риторики щодо переговорів щодо України, який, найімовірніше, є спробою змусити Захід піти на поступки щодо українського суверенітету та територіальної цілісності.

Протягом тижня одразу двоє російських чиновників зробили заяви про готовність Кремля до переговорів щодо України, йдеться у звіті ISW.

У прес-релізі Міноборони РФ про розмову глави відомства Сергія Шойгу з французьким колегою Себастьяном Лекорню йдеться про те, що нібито «відзначено готовність до діалогу щодо України». Причому відправною точкою для нього могли б стати переговори 2022 року між Росією та Україною в Туреччині. Водночас джерело в уряді Франції спростувало цю інформацію.

“Це не правда. Ми жодного разу не демонстрували готовності до діалогу щодо України, переговорів чи чогось подібного», – сказав співрозмовник агентства Reuters.

Наступного дня, 4 квітня, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров «також сприяв інформаційним операціям, вдаючи зацікавленість у переговорах», зазначають аналітики.

Лавров використав зустріч із десятками іноземних послів із незахідних держав, щоб розкритикувати формулу світу президента України Володимира Зеленського, заявивши, що Росія готова вести переговори на вигідних для Кремля умовах.

За підсумками зустрічі Лавров заявив журналістам, що Росія вважає «необов'язковим розмовляти із Зеленським», а має вести переговори із Заходом, який, однак, не готовий до них.

В ISW нагадали, що російські офіційні особи неодноразово помилково звинувачували Україну та Захід у відсутності ініціатив мирних переговорів, незважаючи на власні численні заяви, які свідчать, що Росія не зацікавлена ​​в сумлінних переговорах з Україною.

«ISW продовжує оцінювати, що максималістські цілі Росії – які рівнозначні повній капітуляції України та Заходу – залишаються незмінними і що будь-які російські заяви про те, що Росія зацікавлена ​​у мирних переговорах, є, швидше за все, спробами змусити Захід піти на поступки щодо українського суверенітету та територіальної цілісності», – йдеться у звіті.

Про це Інформує сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97