Іспанія передасть Україні нову партію танків – “Новини Білорусі”

Іспанія передасть Україні нову партію танків – “Новини Білорусі”

Іспанія передасть Україні нову партію танків. Про це Інформує видання UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97

Київ отримає ще 19 Leopard 2.

Іспанія готує нову партію бойових танків для передачі Україні.

Про це виданню La Vanguardia повідомили джерела в оборонному відомстві.

Це будуть 19 Leopard 2A4, які повинні бути підготовлені на заводі Santa Barbara Sistemas в Алькала-де-Гвадайра (Севілья). Постачання буде здійснено двома партіями: десять бойових танків до кінця червня і ще дев’ять – у вересні.

Таке розпорядження надав глава іспанського уряду Педро Санчесякий разом із міністром оборони Маргаритою Роблес зустрівся із представниками основних компаній оборонного сектору Іспанії. Під час зустрічі Санчес підтвердив рішуче засудження урядом агресії Росії проти України. І саме в цьому контексті відбуватиметься нове постачання.

У той час, коли, на думку експертів, може виникнути раптовий дисбаланс на користь Росії без реальної спроможності реагування з боку України, глава уряду цікавився, що може зробити іспанська промисловість для майбутніх постачань.

Відкинувши можливості ВПС та ВМС, вся увага знову була прикута до армії, яка вже понад десять років зберігає бойові танки у Групі матеріально-технічного забезпечення № 41 у Касетасі, у Сарагосі. Саме звідти минулого року десять таких машин було вилучено для відправлення.

Роблес запевняла тоді, що Leopard 2A4 у Касетасі «в жалюгідному стані». Проте завод Santa Barbara Sistemas зумів підготувати їх до відправки в Україну. Тепер очікується повторення операції, але з удвічі більшою кількістю машин і з найгіршим початковим станом машин, ніж ті, що вже були відправлені.

Санчес наказав підготувати їх до відправлення наприкінці червня. Глава уряду має намір, що, коли він відвідає саміт НАТО, який відбудеться у Вашингтоні 9 липня, бойові танки вже будуть в Україні.