Глави МЗС ФРН, Франції та Польщі висловилися проти поступок Путіну

Глави МЗС ФРН, Франції та Польщі висловилися проти поступок Путіну

Глави зовнішньополітичних відомств заявили про подальшу підтримку України.

Міністри закордонних справ Німеччини, Франції та Польщі застерегли від «політики поступок» щодо президента Росії Володимира Путіна. Військове вторгнення РФ в Україну довело, що така політика була «наївною», наголосили Анналена Бербок (Annalena Baerbock) та її колеги Стефан Сежурне та Радослав Сікорський у гостьовій статті, опублікованій у середу, 3 квітня, у журналі Politico (переклад – DW) та присвяченій 75-річчю НАТО.

«Ми не повинні допускати жодних «сірих зон», тому що Путін розглядає їх як запрошення до підриву територіальної цілісності та суверенітету, до проведення уявних ліній на карті та, зрештою, до застосування військової сили», – наголосили глави МЗС так званого « Веймарського трикутника». Вони попередили, що Путін не задовольнить Україну: «Ми не повинні обманювати себе. Сьогодні Україна перебуває під ударом – завтра це може бути якась інша частина Європи», – наголошується в документі. Росія не відмовиться від своєї «агресивної та імперіалістичної політики» в найближчому майбутньому, впевнені глави дипломатичних відомств.

Міністри наголосили, що підтримка України буде продовжена «стільки, скільки буде потрібно, і так інтенсивно, як це необхідно». Вони нагадали, що Європа та США підтримали самооборону України, надавши їй допомогу на суму понад 200 млрд. євро, причому дві третини цієї суми надали Євросоюз та його країни-члени.

Дотримуватися основоположного принципу НАТО

З нагоди 75-річчя НАТО три міністри підтвердили основний принцип Північноатлантичного альянсу. «Напад на одного з нас вважається нападом на всіх. Один за всіх та всі за одного. Разом ми захищатимемо кожен сантиметр території НАТО і єдиним фронтом протистояти будь-якій майбутній російській агресії», – наголошується в статті.

Міністри запевнили, що європейські союзники мають “нести свою справедливу частку колективного тягаря НАТО”. Вони мають “продемонструвати готовність взяти на себе більше відповідальності за оборону Європи”. Союзники повинні будуть витрачати на оборону не менше двох відсотків свого валового внутрішнього продукту і таким чином постійно переозброюватися, а національним оборонним підприємствам будуть потрібні «обов'язкові довгострокові контракти» та «гарантії закупівель з боку урядів», – зазначається у статті.

Про це повідомляє видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97