Глава Татарстану закликав громадян і бізнес самостійно оборонятися від дронів

Глава Татарстану закликав громадян і бізнес самостійно оборонятися від дронів

Рустам Мініханов закликав не чекати, що «спрацює протиракетна оборона».

Глава Татарстану Рустам Мініханов після ударів дронами по Єлабузі та Нижньокамську закликав підприємства регіону самим захищатися від атак українських безпілотників.

«Не слід чекати, що спрацює протиракетна оборона, вона вирішує інші завдання. Ми маємо вирішувати самотужки, кожне підприємство, кожен муніципалітет, кожне місто», — цитує Мінніханова. «Комерсант».

За його словами, атака показала найбільш вражаючі та найвідчутніші ділянки в Татарстані. «Прокиньтеся, хлопці, ніхто нас не захистить, крім самих себе», — наголосив він.

Вранці 2 квітня безпілотники вперше з початку війни проти України долетіли до Татарстану. Удару було завдано по підприємствах у Єлабузі та Нижньокамську. Внаслідок атаки постраждали понад 10 людей.

У свою чергу, у Нижньокамську безпілотник ударив по нафтопереробному заводу, пише телеграм-канал «112». За його даними, дрон потрапив у технологічну установку, після чого почалася пожежа. Займання вдалося ліквідувати, обійшлося без постраждалих.

Татарстан знаходиться на відстані близько 1200 км. від кордону з Україною. Раніше Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів, що українські фахівці створили безпілотники з дальністю польоту понад 1000 кілометрів.

2023 року Росія налагодила на заводі в «Алабузі» випуск іранських дронів Shahed, якими російська армія б'є територією України. Восени минулого року підприємство випускало майже 200 безпілотників на місяць. До вересня 2025 року завод повинен за контрактом з Міноборони РФ провести 6 тис. дронів.

Про це повідомляє ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97