Гаага готує камеру для Путіна

Гаага готує камеру для Путіна

Спецтрибунал дедалі ближче та реальніше.

Протягом більш ніж двох років, коли триває повномасштабне вторгнення військ Путіна в Україну, у позиції представників міжнародної спільноти щодо спеціального трибуналу для вищого військового, а також політичного керівництва РФ відбулися зміни на користь України.

Зокрема, пише «Німецька хвиля»у цьому впевнені як у Києві, так і на Заході

У свою чергу глава зовнішньополітичного відомства Української держави Дмитро Кулеба під час свого виступу на полях міністерської конференції в Гаазі (Нідерланлди) про відновлення правосуддя в Україні, яка була проведена другого квітня 2024-го, нагадав, що розмова щодо створення спецтрибуналу щодо злочину агресії режиму починався з однозначного, жорсткого “ні”. Відмовлялися від цього абсолютно усі партнери.

Високопоставлений український чиновник також додав, що через два роки ми впираємося виключно в один, але, без жодного сумніву, дуже важливе питання. Хоча було переглянуто дуже і дуже багато всього.

Важливо, що цьому є підтвердження у вигляді підписаної від імені 44 країн декларації. У документі наголошується на прихильності до відкриття спеціального трибуналу.

Глава української дипломатії наголосив, що українська сторона всебічно вітає величезний успіх, якого було досягнуто щодо цього. Він закликав зацікавлені країни в усьому світі, а також організації з інших країн почати докладати всіх зусиль для забезпечення надійної правової основи та широкої міжнародної підтримки для завершення цього процесу.

Російська Федерація має понести повну відповідальність за те, що вона наробила на території чужої країни, розпочавши агресивні бойові дії проти українського народу.

– На нас, на міжнародному співтоваристві, лежить величезний обов'язок – дотримуватися Статуту Організації Об'єднаних Націй, а також гарантувати, що злочин агресії проти України безкарним не залишиться, – наголошується в оприлюдненому повідомленні.

Про це повідомляє видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97