FrankenSAM, Sea Baby та «Кошмармобіль»: 9 «фішок», які використовують ЗСУ на фронті

FrankenSAM, Sea Baby та «Кошмармобіль»: 9 «фішок», які використовують ЗСУ на фронті

Захід вражений креативністю українських військових.

Збройні сили України (ЗСУ) не лише розраховують на допомогу від Заходу, а й вигадують власні «фішки», завдяки яким відбиваються від ворожих атак. Американські генерали звернули увагу на 9 незвичайних бойових прийомів.

Вони допомагають відбивати атаки ворога з повітря, моря і землі, а також завдавати нищівних ударів по техніці російської армії. Ці незвичайні бойові прийоми назвав генерал-лейтенант у відставці, колишній високопоставлений командувач армії США Бен Ходжес. Business Insider.

«Кошмаромобіль»

Ця імпровізована реактивна система залпового вогню (РСЗВ) встановлюється на кузовах звичайних пікапів. Це дозволяє швидко пересуватися та змінювати своє місцезнаходження. У цьому використовуються ефективні реактивні снаряди. Поєднання вбивчої сили та швидкості транспорту робить це РСЗВ справжнім кошмаром для росіян.

Ракети «Нептун»

Якість українського виробництва було продемонстровано, коли Сили оборони вразили ракетний крейсер “Москва”, який вважався головним кораблем Чорноморського флоту РФ. Протикорабельна система встановлена ​​на звичайну вантажну машину. Це дозволяє їй бути мобільнішими. Згодом “Нептун” був використаний для знищення систем російської протиповітряної оборони (ППО) в анексованому Криму.

Використання трофейної зброї

Вся захоплена ЗСУ ворожа техніка «працює» повторно. Несправні одиниці йдуть на всілякі виставки, а все, що можна відремонтувати, повертається на фронт. Цей крок дозволяє українським солдатам компенсувати нестачу техніки.

Видання пише, що військові ЗСУ і тут вразили Захід своєю креативністю. Якщо вони не могли відремонтувати техніку, то телефонували в російську технічну підтримку та отримували необхідну інформацію.

Безпілотники Sea Baby

«Морські діти» добре працюють проти російських судів. Вони ефективно знищують ворожі об'єкти в акваторії Чорного моря. Це також власна технологія України.

Одноразові ударні дрони

Українські військові зуміли з дешевих аматорських FPV-дронів зробити ударні. Для цього до конструкції додавали вибухівку. Її закріплювали стяжками та стрічкою.

Танкові клітини

Цю хитрість використовують обидві сторони. Танкова клітина – це спеціальний резервуар, який захищає техніку від дронів. Однак це не означає, що танк повністю захищений. Така конструкція лише збільшує кількість ворожих засобів, необхідних знищення.

Радянський винищувач із західними ракетами

ЗСУ вдалося поєднати те, що вважалося несумісним. На винищувачі МіГ-29 радянського виробництва встановили ракети AGM-88 HARM. Останні використовуються виявлення радіолокаційних систем.

Зброя Franken

На зенітно-ракетний комплекс «Бук» ЗСУ поставили західні ракети класу «земля-повітря». Коли про це дізналися американські чиновники, цю програму вони назвали FrankenSAM. Це поєднання відсилання до відомого персонажа Мері Шеллі Франкенштейна та абревіатура ракети «земля-повітря». Систему використовують для захисту від атак ворога з повітря.

Приманки

Сили оборони використовують муляжі танків та іншої зброї, щоб обдурити ворога. Наприклад, РСЗВ HIMARS із дерева. Такі приманки бережуть справжню техніку та змушують ЗС РФ атакувати фальшиві цілі.

Про це Інформує портал UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97