Forbes: Україна веде бій з Росією за кинуті танки Strv 122

Forbes: Україна веде бій з Росією за кинуті танки Strv 122

Йдеться про шведські аналоги Leopard 2, втрачені в боях під Кремінною.

21-а бригада ЗСУ втратила 7 із 10 танків Strv 122 у боях під селом Терни, але «знищеним» аналітики вважають лише один танк. Інші зараз намагаються відтягнути із сірої зони як ЗСУ, так і російські сили. Про це пише у своїй публікації Forbes.

На Донеччині, на схід від села Терни, є ділянка полів та лісових масивів, площею близько шести кілометрів, де 21 механізована бригада ЗСУ та інші підрозділи стримують російські наступи.

21-а – це так звана «шведська бригада» ЗСУ. У її складі є бронетехніка шведського виробництва. За даними аналітиків, щонайменше сім із десяти шведських танків Strv 122, які перебували на озброєнні бригади, вже втрачені. Основну частину цих Strv 122 кинули на ділянці площею три квадратних кілометри недалеко від Тернів.

Проте аналітики авторитетного порталу Oryx «знищеним» визнали лише один із семи Strv 122. Решта танкістів залишила на полі бою після евакуації екіпажів.

Шість Strv 122 залишилися в полі, і тепер інженери обох сторін конкурують один з одним за те, хто швидше забере собі танки. ЗСУ хочуть їх евакуювати, щоб відправити їх до Литви для ремонту. Росіяни, можливо, планують продемонструвати як трофей.

Наразі ЗСУ «виграють» у цій гонці. За даними із супутникових знімків, три танки на даний момент вже були відбуксовані Силами оборони. Один із доступних досі Strv 122 знаходиться вздовж дороги з Тернів.

Проте один танк уже майже точно втрачено. Мова про машину, яку пара російських інженерних машин спробувала відбуксувати 19 березня, через кілька днів після атаки російським FPV-дроном.

Дві російські евакуаційні БРЕМ, з’єднані один з одним, підняли Strv 122 лебідкою та почали тягнути до російських позицій. Вони пройшли півдороги, де їх зустріли українські дрони. Одна з машин була знищена, а одну росіяни згодом евакуювали. При цьому, за даними аналітика Andrew Perpetua, Strv 122 все ще знаходиться на місці.

Про це Інформує своїх читачів ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97