Forbes оцінив втрату «Комуни» для підводного флоту РФ

Forbes оцінив втрату «Комуни» для підводного флоту РФ

Це серйозний удар по функціональності Чорноморського флоту.

ЗСУ 21 квітня вразили рятувальне судно російського флоту «Комуна» крилатою ракетою «Нептун». Це був найстаріший військовий корабель у світі, що виконував завдання на передовій лінії. Як пише Forbesпоки неясно, наскільки серйозні пошкодження, але навіть помірні збитки можуть вивести судно з ладу на місяці або роки.

«Це особливо поганий день для флотилії підводних човнів Чорноморського флоту, яка розраховує на «Комуну» як життєво важливу підтримку», – зазначає видання.

Forbes нагадує, що російський флот втратив від українських ракет, крилатих ракет, безпілотних катерів і диверсій майже третину кораблів, у тому числі крейсер, підводний човен, корабель постачання, кілька патрульних катерів, два ракетні корвети і не менше шести десантних кораблів. Але найбільше шкоди російському флоту може завдати знищення Комуни.

«Втративши «Комуну» – тимчасово чи назавжди – Чорноморський флот також втрачає найважливіший потенціал», – зазначає видання, пояснюючи, що за допомогою цього рятувального корабля з великим відкритим простором посередині, його команда може запускати та піднімати мініатюрні рятувальні підводні човни або піднімати з морського дна шматки затонулих суден.

Саме «Комуна» та його міні-підводний човен AS-28 після потоплення крейсера «Москва» допомогли витягти частини затонулого корабля і тіла екіпажу.

«Цей рятувальний і відновлювальний потенціал надає підводним силам Чорноморського флоту, чисельність яких скоротилася до чотирьох субмарин класу «Кіло» після того, як у вересні українська ракета підірвала п'ятий підводний човен у Севастополі, впевненість у тому, що вони можуть плавати та боротися у дедалі небезпечніших. водах», – пише Forbes.

Без «Комуни» підводним човнам Чорноморського флоту, що залишилися, доведеться плавати без підтримки. І якщо один із підводних човнів зазнає аварії і опуститься на морське дно, у рятувальників, які звикли діяти з «Комуни», не буде можливості дістатися до тих, хто вижив, – підсумовує видання.

Про це повідомляє видання UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97