Financial Times: Макрон створює балтійський антиросійський «фронт»

Financial Times: Макрон створює балтійський антиросійський «фронт»

Ситуація змінилась.

Франція не викликала особливої ​​довіри у багатьох країн центральної та східної частини Європи. Насамперед через постійні спроби «зрозуміти Кремль» та мінімальну реакцію на потреби швидко реагувати на зростання загроз у регіоні.

Однак після рішучої заяви глави Франції Еммануеля Макрона про необхідність поразки Москви у війні проти України, що гарантуватиме збереження безпеки в Європі, ситуація змінилася, пише Financial Times. zn.ua).

«Балтійський фронт» Франції

Балтійські країни та Фінляндія стали на бік Франції і вважають риторику Парижа адекватною поточному моменту. У той же час ці нові союзники Франції коливаються між Берліном і Вашингтоном, вважаючи, що ще немає чіткого відмежування США від проблем Європи, а Німеччини – від ролі «столиці» політичних рішень ЄС.

Реагуючи на заяву про можливість запровадження військового контингенту країн Європи в Україну для підтримки Києва у його прагненні захиститися від Росії, Німеччини, США та Великобританії, швидко виключили таку ймовірність.

Однак така «примирювальна» позиція колег щодо Північноатлантичного альянсу створила ситуацію, коли «нові» країни ЄС почали активно зближуватися з Францією, яка говорить про ті ж загрози, що й вони.

«Фінляндія та країни Балтії об'єднуються навколо традиційної французької позиції щодо того, щоб ЄС грав велику роль у спільних військових закупівлях та співробітництві у сфері оборонної промисловості, використовуючи для цього бюджетну підтримку», пише видання. Навіть дуже ощадлива Фінляндія виступила за рекордні суми кредитування оборонної промисловості. Хоча в цьому питанні єдиною червоною лінією є спроба Франції обмежити такі поставки виключно кордонами Євросоюзу, хоча балтійські країни виступають за диверсифікацію таких поставок.

-Офіційні особи балтійських країн та Фінляндії кажуть, що Франція відновлює довіру у регіоні завдяки більш рішучій підтримці України, а також військовій присутності в Естонії та Румунії. Париж відправив до Києва крилаті ракети великої дальності «Скальп» та потужні «розумні» бомби AASM. Франція також вимагала надання Україні чіткого плану членства в НАТО, але отримала відмову США та Німеччини на саміті альянсу у липні минулого року.

– Однак офіційні особи та дипломати сумніваються, чи може Франція зробити більше в практичному плані, щоб допомогти Україні», – пише Financial Times з посиланням на коментарі представників дипломатичного та державного рівнів.

Чому Франція ще не є лідером Європи?

Єдина проблема для впевненого лідерства Європи та переходу на новий рівень співпраці – спроба дізнатися про глибину переконання та могутність Франції у своїх намірах протистояти Кремлю. Аналітики кажуть, що зараз певна недовіра до Парижа зберігається внаслідок довготривалого негласного альянсу з Росією.

Створення дійсно партнерських, а можливо і союзницьких відносин можливе, але для цього потрібен час. Хоча динаміка Парижа подобається більшості представників нової Європи.

Представник Державного департаменту США Метью Міллер наголосив, що Штати плідно співпрацюють з Францією, зокрема президентом Еммануелем Макроном, з питань, що стосуються підтримки України. Але на останньому брифінгу він наголосив, що Вашингтон не збирається відправляти свої війська до нашої країни.

Зі своєю заявою Міллер виступив на тлі появи інформації про те, що чиновники США були розлючені припущеннями Макрона про можливе відправлення військ НАТО до України. Вони вважають, що це рішення може спровокувати зіткнення з Росією.

Про це Інформує своїх читачів видання UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97