F 16 зможуть бити по території РФ

F 16 зможуть бити по території РФ

Американський ас розкрив важливі деталі.

У разі отримання F-16 Україна зможе використовувати нові літаки на свій розсуд, заявив екс-пілот Повітряних сил США Ден Хемптон, якого називають «самим смертоносним пілотом F-16».

«Розмови про «червоні лінії» – це трохи смішно, особливо в цьому контексті. Ви можете використовувати літаки та зброю так, як вам потрібно», – наголосив він, відповідаючи на запитання «24 Канали» про ймовірність ударів за допомогою F-16 територією РФ.

На його думку, ВСУ матиме кілька способів ускладнити перебування росіян в окупованому Криму.

«F-16 цілком здатний вразити всі ці цілі (у Криму, – ред.). По-перше, ви повинні контролювати небо над зоною бойових дій – це означає перевагу у повітрі та можливість збивати МіГи та Сушки», – пояснив американський пілот у відставці.

Він упевнений, що разом із попереднім досвідом бойових дій в Україні це буде величезним придбанням для Повітряних сил.

«Думаю, що як тільки пілоти та літаки будуть на місці і вже виконуватимуть завдання, все зміниться і для Росії, і для України», – додав Хемптон.

F-16 в Україні

Перші американські літаки F-16 з'являться у небі України орієнтовно у червні 2024 року, писало видання Foreign Policy. Зазначалося, що 12 пілотів Повітряних сил ЗСУ мають завершити навчання управлінню західними винищувачами F-16 до кінця фінансового року у США.

За словами речника Повітряних сил України Юрія Ігната, Україна вже працює над адаптацією своєї інфраструктури під цей винищувач.

«Я, мабуть, тільки тим і займаюся, що коментую чи спростовую те, що кажуть різні політики за океаном, у Європі та в нас в Україні щодо термінів можливої ​​передачі, навчання, підготовки інфраструктури тощо. Єдине, що можу підтвердити – справді є план дій, він проходить, літаки готові передати наші партнери Україні», – зазначив Ігнат.

Про це Пише портал UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97