Експерт: Мала авіація могла бути використана в атаках на підприємства в Татарстані

Експерт: Мала авіація могла бути використана в атаках на підприємства в Татарстані

Що чекає на заводи російського «Оборонпрому»?

Тактико-технічні характеристики об'єктів мають залишитися сюрпризом для росіян, хоча фактично можна говорити про застосування малої авіації. Про це FREEДІМ заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгірьов, коментуючи вчорашню атаку на підприємство зі збирання боєприпасів Shahed, що барражують, і нафтопереробний завод (НПЗ) в Республіці Татарстан.

– Я не хотів би розкривати тактико-технічні характеристики, хай залишиться сюрпризом для російських окупантів, а для них це справді стало сюрпризом. У них виникає відповідне питання: «Як засіб поразки, а саме безпілотник, подолав відстань 1 200 кілометрів?» – сказав він.

Снєгірьов зазначив, що, судячи з коментарів та активності у соціальних мережах, самі росіяни стверджують, що це не був БпЛА у його класичному розумінні.

«Мова вже йде фактично про малу авіацію. Розмах крил – понад п'ять метрів; дальність поразки – близько 1200 і 1300 кілометрів. Причому бойова частина, за оцінками російської сторони, приблизно до 300 кілограмів. Українські джерела називають до 376 кілограмів та проводять паралелі з малою авіацією, а саме «Цесною» (Cessna, — ред.). Окупанти називають UJ-22 – українська розробка БпЛА, але до певного часу вона мала дальність поразки близько 800, максимум 1000 кілометрів», – розповідає аналітик.

За його словами, росіяни досі не можуть зрозуміти, чим саме так сильно атакували нафтопереробний завод і підприємство зі збирання «Шахедів» у Татарстані.

«І якщо раніше бойова частина безпілотника – близько 40-50 кілограм, то уявіть, які можливості відкриваються для української сторони, якщо за оцінками, я ще раз наголошую, російської сторони, йдеться про бойову частину близько 300-350 кілограм. Це серйозний аргумент у момент блокування можливостей російських НПЗ і насамперед заводів російського «Оборонпрому», — резюмував Дмитро Снєгірьов.

Про це Інформує своїх читачів ресурс ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97