Дрони ЗСУ атакували п'ять регіонів РФ

Дрони ЗСУ атакували п'ять регіонів РФ

Удари завдано по нафтобазах і не тільки.

Українські безпілотники атакували Воронезьку, Смоленську, Курську та Білгородську області в ніч проти 24 квітня, повідомили у міністерстві оборони Росії. Ще один безпілотник був збитий у Липецькій області, написав у своєму телеграм-каналі глава регіону Ігор Артамонов, звернув увагу на сайт The Moscow Times.

Голова Смоленської області Василь Анохін заявив, що метою атаки на регіон могли бути паливно-енергетичні об'єкти. Внаслідок ударів виникли пожежі, але ніхто не постраждав, зазначив губернатор.

Воронезький губернатор Олександр Гусєв повідомив, що над регіоном було збито чотири дрони, тоді як Міноборони раніше відзвітували лише про два. Як, у свою чергу, пише ASTRA з посиланням на джерела, БПЛА намагався атакувати військовий аеродром “Балтімор” у Воронежі, але був збитий. Уламки дрону впали на будинок у СНТ «Надія», аеродром при цьому пошкоджень не отримав.

Раніше стало відомо, що українські дрони завдали удару по двох нафтобазах у Смоленській області. Атаку, скоординовану СБУ, було спрямовано на бази зберігання та перекачування паливно-мастильних матеріалів компанії «Роснефть» у населених пунктах Ярцево та Раздорово. Там зберігалося 26 тис. кубометрів палива.

Після вторгнення Росії до України у лютому 2022 року ЗСУ почали регулярно атакувати російські регіони. Найбільше від цих ударів страждають прикордонні території, але останнім часом українським військовим вдається дотягнутися до об'єктів далеко від кордону. Так, на початку квітня безпілотники вперше з початку війни долетіли до Татарстану та атакували промислові підприємства на території республіки.

Атаки з боку ЗСУ призвели до того, що влада ухвалила рішення скасувати цього року ходу «Безсмертного полку» по всій Росії, керуючись міркуваннями безпеки. Аналогічне рішення було ухвалено і рік тому.

Останнім часом почастішали удари по об'єктах паливно-енергетичного комплексу. З початку 2024 року російські нафтопереробні заводи та нафтобази були атаковані не менше 18 разів. Постраждали усі великі НПЗ у європейській частині Росії. Це призвело до того, що переробка нафти різко скоротилася, біржові ціни на пальне підскочили, а російська влада заборонила експорт бензину на півроку і запросила додаткові постачання палива з Білорусі та Казахстану.

За даними Росстату, за три тижні березня Росія втратила 10,1% виробництва бензину та майже 4% випуску дизельного палива. Джерела агентства Reuters розповіли, що вже у травні «у Росії може не вистачити бензину для внутрішнього ринку».

Про це Інформує ресурс ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97