Defence Express: Атака дронів на Татарстан відкриває нові горизонти |

Defence Express: Атака дронів на Татарстан відкриває нові горизонти |

Три ключові висновки.

Дронова атака з виробництва «шахедів» та НПЗ у російському Татарстані на дальності понад 1200 км дозволяє зробити три ключові висновки щодо нових можливостей України в далекобійних ударах.

Аналітики Defence Express зазначають, що дальність цих безпілотників більша.

«Такі дрони не прямують прямим, а складним маршрутом з обходженням районів ППО. Але справа не лише в дальності. Тому що ще одним фактором є те, що такі дрони мають значно більший розмір, ніж, наприклад, «Лютий», з вагою бойової частини 50 кг», – сказано у матеріалі.

Вони вважають, що йдеться про дрони, які більше відповідають розмірами літаків малої авіації, таким як Cessna 172, що має дальність під 1300 км і нести 376 кг.

«Є очевидна можливість оснастити такий дрон значно сильнішою бойовою частиною, яка призведе вже до великих наслідків у результаті поразки… Для результативної поразки промислових виробничих об'єктів необхідно мати більші можливості», – пишуть експерти.

Також вони звертають увагу ще один максимально важливий чинник.

«Дрон розміром із умовну Cessna 172 пролетів понад 1200 км, де його не змогли перехопити, а також вразив об'єкт, який мав бути прикритий засобами ППО, бо йдеться про виробництво «шахедів». Тобто в одному районі одразу три об'єкти, а за будь-якою логікою вони мали бути прикриті не просто одним умовним «Панциром», а повноцінним позиційним районом протиповітряної оборони. А це говорить лише про одне – РФ не має можливості прикрити навіть такі групові об'єкти від атак», – пояснили аналітики.

На їхню думку, поєднання можливого розміру бойової частини, дальності поразки з безліччю незахищеної від таких атак території в глибині РФ відкриває нові горизонти для атак на різні об'єкти.

Про це Пише портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97