Дальнобійні ракети ATACMS для України: у США зробили важливу заяву

Дальнобійні ракети ATACMS для України: у США зробили важливу заяву

Ракети дозволять ЗСУ утримувати позиції.

Ризики ескалації війни в Україні, пов'язані з можливістю передати ЗСУ далекобійні ракети ATACMS, знизилися порівняно з тими, якими вони були раніше. Таку думку висловив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Чарльз Браун. Defence One.

Він офіційно не підтвердив і не спростував інформацію про те, що Штати збираються відправити Україні партію ракет великої дальності, проте заявив, що «стримана реакція Росії» на серію недавніх атак українських дронів у глиб території РФ дозволила Пентагону скоригувати свій аналіз ризику відправки ATACMS.

Зазначається, що багато спостерігачів і навіть деяких законодавців-республіканців підштовхують Сполучені Штати до відправлення ракет, оскільки вони дозволять українцям утримувати позиції і російські війська.

– Це ускладнить просування Росії, оскільки Україна може продовжувати завдавати ударів навіть за найбільш добре укріпленими російськими позиціями у східній частині країни практично з будь-якої точки. Це, у свою чергу, ускладнить посилення військ, навіть якщо Росія захопить більше території, – йдеться у публікації.

Браун закликав до якнайшвидшого відновлення військової допомоги США Києву і додав, що в найближчому майбутньому Україна зіткнеться з артилерійськими обстрілами, що продовжуються. Водночас він також висловив сумніви щодо масштабного весняного російського наступу. На його думку, побоювання можуть бути перебільшені у зв'язку з тими втратами, які зазнала армія РФ за останній рік:

– Росіяни кинули багато сил, особового складу, систем озброєння та транспортних засобів, щоб досягти того, чого вони досягли. І, я сказав би, це майже м'ясорубка.

Про це Пише ресурс ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97