CNN: Україна атакує територію Росії спеціальними дронами з «машинним зором»

CNN: Україна атакує територію Росії спеціальними дронами з «машинним зором»

Ці безпілотники мають більший радіус дії.

З початку 2024 року Україна все частіше і частіше завдає ударів дронами по території РФ: під ударами опиняються НПЗ та військові підприємства РФ.

З цією метою Київ використовує безпілотники з так званим «машинним зором», коли немає потреби у зв'язку із супутником, інформує CNN.

Навіть незважаючи на те, що Захід не надто задоволений атаками Києва на НПЗ РФ, Україні вдається досягти головної мети – позбавити бюджет Росії надходжень від продажу нафти.

Для таких атак Київ використовує спеціальні безпілотники, які мають більший радіус дії. Вони здатні нести багато вибухівки та отримали саму базову версію ІІ, щоб було можливо долати перешкоди на своєму шляху.

За точність завдання удару відповідають датчики. Це і є так званий «машинний зір» – одна із форм ІІ. Безпілотник може сам визначити, де він знаходиться, навіть не виходячи на зв'язок із супутником.

Британський військовий експерт Кріс Лінкольн-Джонс заявив, що ІІ на дронах дуже низький, але й при цьому раніше його взагалі не було на безпілотниках.

Джерело пише, що більшість нових далекобійних дронів виробляється в самій Україні. У МО України та СБУ відмовилися коментувати статтю CNN.

Експерти також заявляють, що Київ завдає ударів не по резервуарам з паливом, а по дистиляційних установках. Головна мета – вивести їх із ладу. Ремонт вимагає не тільки багато часу, а й запчастини, які продаються лише поза Росією.

Про це Інформує сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97