Чи справді Кремль готує наступ на Київ із Білорусі

Чи справді Кремль готує наступ на Київ із Білорусі

Аналіз воєнного експерта.

Днями російські ЗМІ повідомили, що Путін нібито «відчув слабкість» України та «готовий йти до переможного», зокрема здійснити ще один наступ на Київ з Білорусі та спробувати захопити Харків.

Наскільки це реально з воєнної точки зору? На це питання сайту Charter97.org відповів український військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко:

— На сьогодні — це взагалі нереально. Пояснюю: у 2022-му році на території Білорусі було сформовано 40-тисячне угруповання особового складу, яке брало участь у наступі на Київ. То були елітні підрозділи, десантура, представники спецназу. Це були найбільш підготовлені, оснащені та укомплектовані підрозділи.

Вони мали підтримку як із повітря, так і із землі. Який результат? Жодного! Буквально за місяць бігли назад і взагалі покинули Північний плацдарм.

З цього можна зробити висновок, що навіть елітні десантура та спецназ (за всієї підтримки) ніяк не здатні виконати таке бойове завдання.

— Яку кількість може виконати?

— Тут включається одразу військова теорія. Якщо ми говоримо про велике місто-мільйонер, то все залежить від того, які на нього мають плани: вступити в міські бої або взяти його в оточення.

Від цього залежить, яка має бути кількість ресурсу. На маленьке містечко Авдіївка російським окупантам знадобилося людського ресурсу понад 120 тисяч. І це без витрат механізованих компонентів! Скільки тоді має піти на Київ? Такого угруповання зараз ніде біля кордонів України немає.

Для того, щоб наступати на Київ, Путіну потрібно десь 500 тисяч угруповань за станом сьогоднішньої російської армії. До речі, в Україні у зоні бойових дій на всіх чотирьох плацдармах – 470 тисяч. Російський військово-промисловий комплекс та мобілізаційна система буквально тріскотять по швах, щоб компенсувати втрати, які щомісяця РФ зазнає в Україні.

Як вони в таких умовах зможу зібрати ще й угруповання, яке змогло б наступати, оточити та захопити Київ? Ніяк.

— Тоді з якою метою подібне з’являється у російських ЗМІ?

– Інформаційно-психологічна спеціальна операція (ІПЗГ). З метою залякування, створення паніки це дуже важливі елементи під час війни.

Паніка, хаос, створення загроз, морально-психологічний тиск використовують у тому числі для на соціум противника. Росіяни постійно цим займаються: наступатимуть на Одесу, на Харків, захопимо Сумську область тощо. Вони постійно тиснуть психологічно.

У будь-якому разі, навіть якщо буде подібна загроза, то в Україні є полк імені Кастуся Калиновського. Так само, як і російські добровольці, вони можуть почати робити певні дії щодо злочинного режиму Лукашенка. З метою його повалення. Хто знає, все може бути.

Про це Пише ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97