«Це буде дуже боляче для Путіна»

«Це буде дуже боляче для Путіна»

Названо кроки, яких найбільше побоюються у Кремлі.

Українські військові завдають ударів по об'єктах нафтопереробки та нафтогазовій інфраструктурі РФ. Політичний та економічний експерт Тарас Загородній розповів «Главреду» у тому, як це може спричинити здатність РФ вести війну.

Він вважає, що Росії у будь-якому разі вдасться знайти гроші на війну, адже це є пріоритетом для окупантів.

«Вона й надалі воюватиме за рахунок скорочення споживання цивільного сектору та народу Росії. Два роки РФ ще точно зможе воювати у такому темпі. . А от якщо ми виб'ємо порти Балтики та Новоросійська, саме нафту, або так ударимо по цих портах, щоб туди танкери не заходили, і решта – це інша справа», – каже експерт.

Також він вважає, що Україні варто вдарити по Мозирському НПЗ у Білорусі, який знаходиться лише за 80 км від кордону. Також глава РФ Путін буде шокований, якщо українські військові увійдуть до Придністров'я, заберуть у росіян військові склади і повернуть Придністров'я Молдові як повноцінну частину держави.

«Це було б дуже боляче для Росії. Нам важливо працювати дуже несподівано, здійснювати максимально несподівані маневри, які розхитуватимуть владу в РФ та провокуватимуть війну кланів усередині країни», – сказав Загородній.

Експерт уже бачить кілька ліній розколу, які можна спровокувати у Росії:

мусульманські питання (на прикладі підозрюваних у теракті у Крокус Сіті Холл);

поява нової еліти в РФ – ветеранів «СВО» (якщо вони зайдуть до органів влади, то самі провокуватимуть розкол);

націоналізація промисловості (у багатьох олігархів є свої приватні армії, які можуть бути задіяні через невдоволення).

Тобто нам потрібна хороша громадянська війна на території Росії. Це підриватиме її зсередини. І тоді навіть за наявності тих ресурсів, які є, вона не зможе вести загарбницьку війну. Як казав товариш Ленін, «треба перетворити імперіалістичну війну на громадянську». Ось за цими лініями, я вважаю, Україна має працювати», – каже Загородній.

Про це повідомляє сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97