Bloomberg: Байден за березень зібрав рекордну суму на свою виборчу кампанію

Bloomberg: Байден за березень зібрав рекордну суму на свою виборчу кампанію

Значно випередивши Трампа.

Президент США Джо Байден зібрав понад 90 мільйонів доларів для своєї виборчої кампанії та Демократичної партії у березні, перевершивши результат республіканського суперника Дональда Трампа та збільшивши свою фінансову перевагу. Про це повідомляє Bloomberg.

Байден та його партія завершили березень зі 192 мільйонами доларів, що є найбільшою сумою, яку колись накопичував кандидат від демократів на нинішньому етапі виборчих перегонів, згідно з заявою кампанії Байдена. Це більш ніж удвічі більше ніж 93,1 мільйона доларів, про які наприкінці минулого місяця заявляли Трамп і Республіканська партія.

Байден отримав найбільшу на сьогоднішній день суму від дрібних донорів, побивши рекорди, встановлені в кожному з попередніх чотирьох місяців.

Донори з «глибокими кишенями» також приєдналися, зокрема, 26 мільйонів доларів було зібрано під час заходу минулого місяця у Нью-Йорку за участю Байдена та колишніх президентів-демократів Білла Клінтона та Барака Обами.

З моменту старту своєї кампанії з переобрання у квітні минулого року Байден зібрав понад 422 мільйони доларів. Як чинний президент, який мав лише номінальну опозицію на праймеріз у своїй партії, він зміг нагромадити гроші для загальних виборів. Тим часом Трамп боровся протягом сезону праймеріз, відбиваючись від суперників у рамках Республіканської партії, серед яких губернатор Флориди Рон Десантіс і колишній посол в ООН Ніккі Хейлі.

У березні 704 тисяч донорів внесли 864 тисячі вкладів, а найбільший щоденний внесок для Байдена склав десять мільйонів доларів, зібраних після його промови «Про стан справ у країні».

“Гроші, які ми збираємо, історичні, і вони підуть на критично важливу роботу з побудови переможної кампанії”, – заявила менеджер виборчого штабу Байдена Джулі Чавес Родрігес.

Юридичні проблеми Трампа, які з'їли частину його скарбнички, можуть зіграти на користь Байдена.

Трамп, який тільки в середині березня розпочав збирання коштів для Національного комітету Республіканської партії, зібрав 65,6 мільйона доларів, але хоче отримати ще більше. Очікується, що захід у Палм-Біч, організований мільярдером Джоном Полсоном у суботу, 6 квітня, принесе колишньому президентові США 43 мільйони доларів.

Про це повідомляє портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97