Біля кордону Таїланду з М'янмою точилися бої: повстанці атакували війська хунти

Біля кордону Таїланду з М'янмою точилися бої: повстанці атакували війська хунти

Хунта М'янми зіткнулася з найбільшим викликом від захоплення контролю над країною.

Хунта М'янми зіткнулася з найбільшим викликом від захоплення контролю над країною.

У суботу, 20 квітня, на східному кордоні М'янми та Таїланду точилися бої. Повстанці намагалися вибити війська хунти М'янми, які вже кілька днів забарикадувалися на прикордонному переході. The Guardian.

Бійці опору та повстанці з етнічних меншин захопили ключове торгове місто М'яваді 11 квітня, що стало ударом по добре оснащеним військовим хунтам.

Очевидці розповіли про вибухи та стрілянину з кулеметів поблизу стратегічного мосту з вечора п'ятниці на суботу.

ЗМІ Таїланду повідомляли, що сили опору М'янми використали кулемети і скинули 20 бомб з безпілотників, щоб знищити близько 200 солдатів хунти, які відступили після скоординованого штурму повстанців на М'яваді та армійські пости, що тривав з 5 квітня. Хунта відповідала повітряними ударами. Державні ЗМІ М'янми, однак, повідомляли, що повстанці відступили, зазнавши значних втрат.

Прем'єр-міністр Таїланду Сеттха Тавісін заявив, що уважно стежить за заворушеннями, і його країна готова надати гуманітарну допомогу у разі потреби.

За даними, зібраними військовими Таїланду та владою провінції, у суботу 3027 людей перетнули кордон у пошуках тимчасового притулку в містечку Мае Сот.

Сеттха доручив усім відомствам Таїланду підготуватися до будь-яких ситуацій та відвідає прикордонну зону у вівторок, 23 квітня.

«Я не хочу, щоб якісь подібні зіткнення вплинули на територіальну цілісність Таїланду, ми готові захищати наші кордони та безпеку нашого народу», – сказав він.

Міністерство закордонних справ Таїланду заявило, що сподівається на швидку нормалізацію ситуації, закликавши уряд М'янми не допустити перенесення бойових дій через кордон.

Про це повідомляє ресурс ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97