Байден провів «відверту і конструктивну» телефонну розмову з Сі

Байден провів «відверту і конструктивну» телефонну розмову з Сі

Що обговорювали.

Телефонна розмова Джозефа Байдена та Сі Цзіньпіна відбулася вчора вранці, 2 квітня. Президент США торкнувся таких тем, як боротьба з наркоторгівлею, конфлікт на Близькому Сході, ядерна програма КНДР і допомога КНР Росії у війні проти України.

Американські чиновники заявили, що телефонна розмова мала на меті не дискутувати, а перевірити лідера Китаю, інформує ресурс. CNN.

Байден хотів досягти цією розмовою конкретних результатів. За словами Джона Кірбі, розмова була «відвертою і конструктивною». Було порушено тематику несправедливої ​​торговельної політики та неправомірного затримання громадян США у Китаї.

Сама ж телефонна розмова відбулася на тлі майбутньої поїздки голови Мінфінансів та Держдепу США до Пекіна. Обидва американські чиновники вже були в Китаї в 2023 році, щоб налагодити відносини між країнами.

З літа 2023 року Байден та Сі намагаються звести до мінімуму будь-які конфліктні ситуації між США та КНР.

Ініціатором вчорашньої телефонної розмови став Байден. Він хотів прояснити ситуацію щодо агресії КНР у Тихоокеанському регіоні та Тайвані.

Вашингтон закликав Пекін приборкати кораблі берегової охорони, які обстрілюють із водометів торгові кораблі з Філіппін.

Сі заявив, що Тайвань – це перша «червона лінія», яку не можна перетинати у відносинах між США та КНР. Однак Байден заявив, що якщо Китай силою спробує приєднати Тайвань, Вашингтон буде на боці Тайбею.

Розкритикував Сі та санкції, які США вводять проти економіки Китаю.

Обговорили лідери країн та TikTok. У Вашингтоні обурені тим фактом, що компанія володіє Китай, який не збирається продавати її в приватні руки.

У телефонній розмові Байден дав зрозуміти Сі, що Пекін не повинен допомагати РФ відновлювати її військово-промислову базу. Після запровадження санкцій із боку Заходу Кремль шукає можливість знайти вікно, одне з яких – Китай.

Обговорили й події у Червоному морі. Глава Білого дому закликав Сі приборкати хуситів.

Про це повідомляє портал UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97