Axios: Ізраїль запропонував США розмістити в Газі арабських військових

Axios: Ізраїль запропонував США розмістити в Газі арабських військових

Цю пропозицію вже розглядає Єгипет.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант запропонував розмістити у секторі Газа багатонаціональне військове угруповання за участю арабських військовослужбовців. Про це повідомляє Axios з посиланням на двох високопосадовців ізраїльських чиновників. За їхніми словами, міністр попросив США підтримати його ініціативу. «Радіо Свобода».

За задумами ізраїльської сторони, контингент арабських країн має перебувати в Газі протягом перехідного періоду та гарантувати безпеку гуманітарних конвоїв, а також причалу, який Сполучені Штати збудують для цивільних вантажів. За словами джерел, ізраїльські військові обговорювали ініціативу із трьома арабськими країнами, серед яких Єгипет.

Якщо запропонований план буде прийнято, то в Газі буде створено керівний орган, який не має відношення до палестинського угруповання ХАМАС, визнаного терористичним у США та Євросоюзі. Водночас, за словами співрозмовників видання, про присутність у Газі американських військових не йдеться.

Джерело у Білому домі розповіло Axios, Єгипет – поки що єдина країна, яка розглядає ідею Ізраїлю. Наразі арабські країни не готові направляти до Гази війська, але допускають розміщення миротворчих контингентів після війни, стверджує американський чиновник.

Про це Інформує ресурс ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97