Атака аеродромів РФ: полковник ЗСУ помітив унікальний механізм роботи українських дронів

Атака аеродромів РФ: полковник ЗСУ помітив унікальний механізм роботи українських дронів

Роман Світан упевнений, що удари продовжаться.

Чи не щодня з російських військових аеродромів злітають борти, щоб завдати удару по Україні крилатими ракетами або УАБами. Тепер у них буде менше можливостей, адже місця дислокації літаків уразили дрони.

Що саме знаходилося на цих аеродромах, у військовому зведенні для «24 Канали» розповів полковник ЗСУ у запасі, льотчик-інструктор та військовий експерт Роман Світан.

Детальніше про безпілотну атаку

Міноборони Росії відзвітували, що в ніч на 5 квітня на країну летіло 53 безпілотні літальні апарати з чотирьох сторін. Атакували військові аеродроми в Морозівську Ростовської області, Єйську Краснодарського краю та Енгельсі Саратовської області.

– Це та кількість безпілотників, яка потрібна, щоб нівелювати ППО ворога. І цього разу це вдалося досить успішно, – зауважив полковник у запасі.

В Енгельсі базуються далекі стратегічні бомбардувальники. У Морозівську розташований 559 полк тактичної авіації, зазвичай там базуються дві ескадрильї Ту-34, група Су-35. У Єйську розташований 959 пункт тактичної авіації, а також Су-24, Су-34, Су-35.

Це основні аеродроми, з яких злітають літаки типу Ту та обстрілюють Україну ракетами Х-101, Х-555 або скидають УАБи на Схід та Південь України.

Світан помітив цікавий механізм роботи цих дронів. Спочатку вони атакують підстанції, які живлять ППО, а потім б'ють по військових цілях.

Удари продовжаться

Високопосадовці США неодноразово наголошували, що не заохочують удари України по російських НПЗ.

Водночас, представник Головного управління розвідки Андрій Юсов заявив, що радіус атак на російську військову інфраструктуру буде збільшуватися.

Світан пояснив: США розуміють, що засобів поразки, що виробляються в Україні, стає дедалі більше, отже, це викликає значне занепокоєння у Москві, яке може екстраполюватись згодом і на Сполучені Штати Америки.

– Тому вони поставили такий бар'єр: це не ми, це Україна. В принципі, завжди так і має бути: працюємо ми – українські війська, українське виробництво та українські безпілотники виконують бойові завдання, – наголосив військовий аналітик.

Він переконаний, що подібна риторика не вплине на плани українських спецслужб, поки що вона є лише риторикою, а не конкретними діями.

Про це Інформує сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97