Мобілізація в Україні: хто може вручати повістки на вулиці?

Мобілізація в Україні: хто може вручати повістки на вулиці?

За словами Володимира Фітьо, начальника відділу зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, існує два типи повісток, які оприлюднюються публічно: для уточнення даних і мобілізаційне розпорядження.

В Україні діє мобілізаційний план, згідно з яким призовники віком від 18 до 60 років можуть бути призвані на строкову військову службу. Одним із способів інформування військовослужбовців про необхідність з’явитися до військкомату є вручення повістки. UAobozrevatel проаналізував, які бувають види повісток і хто їх вручає на вулиці.

Види повісток на вулиці

Під час телемарафону підполковник Володимир Фітьо, начальник відділу зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ, пояснив, що повістка на вулиці не означає негайної відправки на передову та розповів про види повісток.

Існує два види вуличного призову:

Перший передбачає, що призовник має з’явитися до військкомату, щоб повідомити свої дані, пройти медичний огляд та отримати інформацію про свій сімейний стан, професію та спеціальність.

Мобілізаційний наказ вручається призовникам, які визнані придатними до військової служби. Повістка зобов’язує військовозобов’язаного з’явитися до військкомату для відправки до збройних сил.

Хто може прийти за повісткою?

Вручити повістку можуть, зокрема, такі органи влади:

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад

Керівники (начальники) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій

Керівники навчальних закладів

Уповноважені представники регіональних центрів зайнятості та соціальної допомоги

Особи, яким можуть бути вручені повістки про виклик до суду

Відповідно до Положення про обласні центри зайнятості та соціального захисту населення, повістки можуть бути вручені всім громадянам України віком від 18 до 60 років. Однак, згідно з Порядком організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, повістка може бути вручена лише призовникам, військовозобов’язаним та резервістам.

Що робити, якщо Ви отримали повістку?

Якщо Ви отримали повістку, Вам необхідно:

Перевірити свої документи у особи, яка видала повістку. Для того, щоб повістка була вручена, має бути наказ голови ПТПІ із зазначенням прізвищ цих осіб та службове посвідчення (довідка), яке підтверджує, що ці особи працюють у цих організаціях.

Розпишіться у повістці та розпишіться у розписці.

З’явитися до ТЦК у зазначений термін.

Юрист Ростислав Кравець зазначає, що підприємці можуть бути звільнені від військової служби, але за певних умов. Особливо це стосується виконання оборонного замовлення.

Раніше повідомлялося, що утримувати військовозобов’язаних під вартою в поліції та примусово доставляти їх до військкомату є незаконним.