Жодної романтики

Жодної романтики

Позавчора, ближче до вечора, йшло бадьоре обговорення аварії військового аероплана лаптей в районі Севастополя, під час якого висловлювалися різні версії по суті цієї події. Вже вранці натрапив на повідомлення, в якому очевидці розповідають, що літак не зламався і впав у море від смутку, таки був збитий. Місцеві говорять про те, що літак Су-27 (тепер пишуть тільки так) виявився одним із уцілілих після нальоту на аеродром Бельбек, але доля його наздогнала і в цьому випадку. Візуально, ним відпрацювали ракетами з району Інкермана. Причому перша ракета пішла «в молоко», а другий таки вдалося дістати настирливий апарат. Очевидці пишуть, що бачили це особисто, і тут вже інших версій бути не може.

Але ми все ж таки залишаємо версію з іншого приводу. Обставини події говорять про те, що пілот зловмисно відключив не лише систему розпізнавання «свій – не дуже свій», а й бортову систему РЕБ, якою так хвалиться постоли, а також – систему відстрілу теплових пасток. Таким чином, користуючись термінологією курців: «З курильного приладдя у нього були тільки губи» і те – розкочені. До речі, кажуть, що пілот катапультувався, але на жодному відео цей чудовий сюжет не відображено. Тим часом сам аероплан впав у море і якщо пілот теж потрапив у вир, то не факт, що він зміг розмаїття доплисти до берега в такій холодній воді. Як би там не було, а слід поставити на суперечках крапку та підбити підсумок. Російський літак збив російський комплекс ППО.

Тим не менш, ця ситуація залишає низку відкритих питань. Наприклад, нам важко зрозуміти, навіщо вони збивають власні літаки, але якщо у них склалася така традиція, то нехай буде, бо не важливо хто саме зіб’є їх літак, головне – збити. Але до кінця не розуміючи мотивів цього дійства, незрозумілим стає той факт, що свої кораблі вони чомусь не підбивають і не топлять. А чим кораблі гірші за літаки? Така сегрегація не дуже зрозуміла і, напевно, морякам навіть якось прикро стає від цього кричущого факту. Виходить, що льотчики люди як люди, а моряки що?

Але якщо копнути глибше, то виявиться, що й пілоти не дарма натягують на вуха свої пілотки. Вони здатні робити таке, що моряки або щиро бояться, або не вміють цього робити. Сьогодні вранці ворожа преса пише про черговий подвиг, здійснений лапотними авіаторами. Виглядає це так:

«Російські літаки впустили на Білгородську область дві авіабомби… У районі села Безимено вранці 28 березня було виявлено фугасну авіабомбу (ФАБ-250). Понад 140 мешканців села було евакуйовано на добу, надвечір бомбу вивезли та знищили. Другу бомбу ФАБ-500 знайшли у селі Нечаївка. Жителів села евакуювати не стали».

Загалом, лише за березень аероплани втратили більше десятка бомб, а, судячи з наведеної вище цитати, бомби виявилися різного класу і знайдені були в різних місцях, що означає, що їх «упустили» з різних літаків. Імовірно, лише за один день два літаки не штатно скинули дві бомби. А у повідомленнях немає вказівок на те, що хтось побачив момент скидання. Якщо так, то їх знайшли випадково і скільки бомб там валяється насправді взагалі нікому не відомо. З цього вимальовується картина, що літаки літають і щодня втрачають бомби. Більше того, це виявляється, але наступного дня черговий літак знову втрачає бомбу.

Цікава картина виходить. В одному місці свої ППО збивають власні літаки, в іншому – власні літаки скидають бомби на власні селища… Єдине незрозуміло, навіщо евакуювали перше селище. У другому вчинили правильно: хотіли війни – майте її за повною програмою, зокрема з бомбами. Тож евакуація – від лукавого. З іншого боку, це дає певне уявлення, чому не щастить морякам. От якби вони розстріляли свій корабель прямо в Севасі, та ще й по Графській пристані лягли – інша річ. З льотчиків треба брати приклад, дивишся, і в них життя стане кращим, стане веселішим. А так – поплавав туди-сюди, ЗСУ накрили та краби тобою пообідали. Жодної романтики.

Джерело: Anti-Colorados, Defence-Line