Як розуміти репліки Лукашенка щодо Сувалкського коридору?

Як розуміти репліки Лукашенка щодо Сувалкського коридору?

Існують дві основні гіпотези.

1. Публічне псування російської версії про терористів із «Крокуса» та заяву про Сувалки – це крик Лукашенка про допомогу, звернений до Заходу.

Мінський вождь може брати участь у чемпіонаті на найрозвиненіший спинний мозок. Він геніально відчуває кон'юнктуру. І, напевно, відчуває позиви до радикалізації кремлівських вождів.

А воно йому триста років не потрібне. Тому що Лукашенко у разі якогось загострення з Польщею та країнами Балтії не лише втрачає заробіток, а й виявляється між молотом та ковадлом.

Тому він кричить буквально через кордон із Польщею: «Вживайте заходів! Заповніть регіон військами. Відволікайте Путіна в Україні через створення проблем окупантам тощо. А я вам ще знадоблюся!».

Мотив Лукашенко: Кремлю поки що може бути потрібна проксі-країна, що на якийсь час збереже РБ від формального поглинання, але зовсім необов'язково потрібен Григорович.

2. Це узгоджена з Москвою гра підвищення.

Європейські політики зарекомендували себе як надто обережні, полохливі та повільні. Може й спрацювати, змусити піти на якісь поступки. Шольц знову заявив, що хоче виключити конфлікт РФ і НАТО…

До речі, в ефірі озвучили неправильну цифру. 42 км – від кордону РБ до польського міста Сувалки. До кордону з Калінінградською областю по прямій – 65 км. А ось в обхід території Польщі найближчою дорогою на території Литви – близько 100 км.

І тут багато хто перестане думати про 39 секунд «зверху».

Автор: Олексій Копитько, блогер.