Удари по російським НПЗ продовжуються: Україна не піддалася тиску

Удари по російським НПЗ продовжуються: Україна не піддалася тиску

Удари по Єлабузі, де Росія в кооперації з Іраном налагодила виробництво “Шахедів”, і нафтопереробним заводом у Нижньокамську довели серйозне розширення можливостей українських спецслужб. Ці об'єкти в Татарстані знаходяться за 1000 кілометрів від кордонів України.

Більше того, українці зуміли пошкодити встановлення первинної переробки нафти потужністю близько 8 мільйонів тонн на рік – це 2,6% усієї російської нафтопереробки. І ось цей факт ще важливіший.

Світові ЗМІ пишуть про тиск, який чинять на Україну США з приводу атак на російську нафтову інфраструктуру. У Вашингтоні переживають, що через такі удари відбудеться подорожчання нафти та нафтопродуктів перед президентськими виборами у Штатах. Ці страхи активно підігріває Москва, проводячи цілі інформаційні спецоперації.

Очевидно, Україна не піддалася тиску і правильно зробила. По-перше, НПЗ – це частина російської військової інфраструктури та є легітимними цілями. В умовах непробачних затримок з наданням військової допомоги з боку США удари в глибині Росії по таких об'єктах – одна з небагатьох можливостей для України вести ефективну оборону.

По-друге, Росія сама свідомо провокуватиме подорожчання нафти перед американськими виборами, у співпраці з тим самим Іраном та його проксі-арміями на Близькому сході. Українські удари до цього не стосуються. Крім спроби блокувати військову допомогу Києву, метою Москви буде втручання у президентські вибори: зростання цін – одна з улюблених тем Дональда Трампа.

Автор: Леонід Невзлін, російсько-ізраїльський підприємець.