“У РФ почалися масштабні “чистки” серед військових”.

“У РФ почалися масштабні “чистки” серед військових”.

Повідомляється, що прагнення путінського режиму «зачистити» в армійському середовищі всіх нелояльних військових набуло серйозних масштабів.

Понад 15 офіцерів було відсторонено від служби або відправлено у відставку. Ще 13 було затримано для допиту, декого потім відпустили.

При цьому арешти пояснюються «чисткою рядів від тих, кому, як вважається, більше не можна довіряти». Раніше з’являлася інформація, що ФСБ затримала генерала Суровікіна та ще кількох високопоставлених офіцерів вже за кілька годин після початку Пригожинського маршу на Москву.

Суровікіна досі продовжує перебувати під арештом, хоча офіційних звинувачень йому пред’явлено так і не було. За даними російських спецслужб, він близько спілкувався з опальним господарем ПВК «Вагнер» і знав про підготовку його заколоту, але не повідомив про це вищому начальству.

Понад 15 офіцерів було відсторонено від служби або відправлено у відставку
Понад 15 офіцерів було відсторонено від служби або відправлено у відставку

При цьому АП розуміє, що Путін уже не має серйозної підтримки серед населення, тому чистки в Міноборони проходять тихо. Той же Суровікін, згідно з повідомленнями федеральних ЗМІ, «просто відпочиває».

У Кремлі побоюються, що російський народ історично більше довіряє військовим, ніж політикам і навіть президенту, тому у конфлікті підтримає саме їх.