Терористи на засвіченій машині проїжджають 400 км, доки їх не затримують неподалік білоруського кордону.

Терористи на засвіченій машині проїжджають 400 км, доки їх не затримують неподалік білоруського кордону.

Відповідальність за теракт у Красногорську 22 березня взяла він організація Ісламська держава – Хорасан. Україна засуджує міжнародний тероризм у всіх його проявах. А ось російські спецслужби хизуються тортурами підозрюваних у теракті: поширюють кадри, де вони відрізали затриманому вухо і підключають затриманим електрострум до геніталій. Звірства росіян не відрізняються від терористів.

Путінський режим конфліктує з одними терористами та одночасно підтримує інших, зокрема, Талібан. Росія показово запросила делегацію ХАМАС до Москви невдовзі після того, як світ облетіли кадри різанини мирних молодих людей на фестивалі NOVA та у кібуцях, що знаходяться в Ізраїлі в жовтні 2023 року. Незважаючи на заклик американських чиновників та європейських політиків не залучати Україну до цієї історії, російський диктатор зробив протилежне. Володимир Путін записав нове звернення до російського народу щодо теракту у “Крокус Сіті Холл”. У ньому він фактично назвав Україну замовником цього злочину та звинуватив Захід у тиску на Росію та захист Києва. Він пообіцяв знайти та покарати замовників теракту та повідомив, що країни-партнери України також причетні до терористичних атак.

При цьому слід згадати, що одразу після терористичного нападу в Красногорську Кремль таємно наказав російським пропагандистським державним ЗМІ шукати сліди участі українців у нападі на підмосковний Крокус Сіті Холл, хоча відповідальність за напад взяла на себе терористична організація “Ісламська держава”. Віце-президент США Камала Харріс публічно заявила, що Україна не має жодного стосунку до теракту. З аналогічними заявами виступили президент Франції Еммануель Макрон та багато інших європейських політиків. Однак РФ спростувала затвердження Сполучених Штатів та інших країн про те, що бойовики Ісламської держави організували напад, звинувативши Вашингтон у прикритті України. Путін публічно взагалі не згадував ісламістське угруповання у контексті з нападниками, які, за його словами, “намагалися тікати до України”. На це відповів президент Володимир Зеленський: “Путін знову звинувачує Україну. Усі в нього терористи, крім нього самого, хоча терором уже два десятиліття харчується саме він. Саме він – найбільше вікно для терору. І коли його не стане, запит на терор і насильство зникне разом із ним, бо це його запит. Нічого більше”. При цьому президент Е.Макрон заявив, що філія “Ісламської держави” в Афганістані, відома як ІДІЛ-Хорасан або ІДІЛ-К, яка взяла на себе відповідальність за напад у Москві, також намагалася вчинити напади у Франції. А ось на думку колишнього депутата Держдуми РФ, опозиційного журналіста Ігоря Яковенка, теракт, що стався в “Крокус Сіті Холлі”, був організований афганським центром “Ісламської держави” (ІДІЛ) за участю російських спецслужб, що пояснює безліч нестиковок. Учасники цієї дії були двірниками, таксистами та перукарями і не могли самостійно організувати теракт: підпалити величезну будівлю таким чином, щоб вона згоріла за кілька хвилин, точно все розрахувати, увійти, зорієнтуватися на місцевості, вбити багато людей і піти за годину до того, як приїхали спецслужби. Так звані терористи були не підготовлені до теракту: вони не мали наміру бути смертниками, але чомусь не одягли маски, очевидно, російські спецслужби, акуратно проводили їх до білоруського кордону, де й взяли. Терористи виїжджали на тому самому Рено, який був уже всім відомий, попався на всі камери, їхали 400 кілометрів усі разом і не розбігалися. Тому стає зрозумілим, що це теракт, організований афганським центром ІДІЛ при кураторстві російських спецслужб. Це єдине трактування, яке може все пояснити. Тобто, з одного боку, ІДІЛ як справді реальна терористична організація, а з іншого – російські спецслужби, які співпрацюють із нею. “Дві терористичні організації допомогли одна одній: РФ як найбільша терористична організація на планеті, та ІДІЛ, який на сьогоднішній момент є досить слабкою терористичною організацією, яка намагається зміцнитися”, – підсумував Ігор Яковенко.

Ще стало відомо, що хабарі та недбалість убили в Крокусі значно більше людей, ніж терористи. Сучасні будинки такого типу як Крокус, збудовані в Європі, не можуть так згоріти, як концертний зал у Красногорську. Велика кількість людей просто задихнулася чадним газом усередині будівлі. Нічого подібного не могло статися в сертифікованій будівлі, збудованій за сучасними стандартами для таких об’єктів. Немає нічого дивного в тому, що власники Крокуса (родина Агаларова) так і не здали формально в експлуатацію цей концертний зал. Він вважається певним чином оформленим об’єктом капітального будівництва на кадастрової карті Росреєстру. І нарешті, якщо Путін завів розмову про зв’язки України з ІДІЛ, то одна з доповідей на тему іноземних найманців ІДІЛ була представлена ​​The Soufan Center і опублікована в жовтні 2017. Виходячи з матеріалів доповіді, в результаті обробки даних вдалося встановити не менше 19 000 із приблизно 40 000 іноземців, які приєдналися до ІДІЛ зі 110 країн. Найбільша кількість іноземців в ІДІЛ була з РФ. Вона посіла перше місце: 3417 бійців, зокрема 400 повернулися додому. На другому місці Саудівська Аравія із 3.244 бійцями, а на третьому – Йорданія – 3 тисячі. Примітно, що найманців із України у цих списках взагалі немає. Тому заяви Москви про “український слід” у теракті в Красногорську безпідставні та явно неправдиві. Звинувачуючи Україну в тероризмі, Росія намагається приховати власну терористичну сутність та відвернути світ від свого щоденного терору проти мирних українців.

Джерело: Олександр Левченко, «Обозреватель».