Смертний полк. США перестали грати з Росією (Ексклюзив)

Смертний полк.  США перестали грати з Росією (Ексклюзив)

Ну що, сталося. Ігри закінчилися. Політичні – точно. Палата представників не просто затвердила пакет допомоги Україні. У комплекті системи ППО, снаряди, далекобійні ракети та… Що найважливіше – новий потік похоронок близьким «героїв спецоперації», які по дурниці вирушили воювати в Україну.

У Кремлі, звичайно, надувають щоки і вимовляють стару як світ мантру: нібито нова допомога від США «не змінить характеру бойових дій». Путін на пару з Пєсковим так висловлювалися регулярно. Зокрема, після передачі Україні «Хаймарсів» два роки тому. Росіяни втратили захоплену частину Харківщини, низку населених пунктів на Донбасі, і вінець усьому – місто Херсон. Результат — очевидний. І на інші частини тіла «двохсотих» і «трисотих».

Це принципово. Лід не просто рушив. Фактично, Земля налетіла на небесну вісь. США набридли гри у заспокоєння агресора. А за цим слідує зняття табу на постачання Україні далекобійної зброї. Так, це жорстко. Тільки головний постріл собі в ногу зробила Москва. Пам'ятаєте те саме: «Ми не схвалюємо удари міжнародно визнаної території Росії»? Ми ж самі заносимо собі до конституції «нові регіони», а згодом Лиман на Донбасі ставить сумнівні «рекорди» щодо перебування у складі Російської Федерації. Один день був «нашим», а потім деокупація та повернення до рідної гавані України.

ЗСУ протрималися в умовах відсутності американської допомоги. І дочекалися відродження двопартійної підтримки у американській Палаті представників. Так, у ній є відверто декласовані елементи під омофором Дональда Трампа. Це відверто клінічний випадок трагікомедійного жанру. Відверто ідіотські ініціативи (наприклад, вимоги збивати лазерами мігрантів на кордоні) призвели до втрати часу протистояння російської агресії. Що вдієш – парламентаризм, демократія з усіма витікаючими. Але краще так, ніж оскаженілий принтер в російській Держдумі.

Що на виході? Сергій Лавров уже стереться. Головний гопник російської дипломатії знову загрожує західним країнам війною. Його Пєсков попередити забув про «непринциповість» пакету допомоги Україні. Ейфоричні настрої вже залишили членів колективного Путіна. Так само активно допомагають українцям інші країни цивілізованого світу. Чи не Америкою єдиною. Наприклад, нові ракети передасть Велика Британія. Лиха біда почала, як кажуть.

І в цей час ми готуємо великий наступ. Не найкраща ідея в умовах об'єктивного посилення українців на фронті. Російські оборонні заводи можуть працювати хоч у десять змін, але ресурсу в нашій країні не додається.

Оптимізму кремліжникам це не додає. Чи жарт, «Безсмертний полк» скасували в самій Москві. Усі ми смертні. Особливо це стосується російських солдатів в Україні. А з новим пакетом допомоги від США смертей в армії РФ лише побільшає. Як і ударів по зосередженню російської техніки на окупованих та не дуже територіях. Тож це «неважливо». Тільки тому, що російське керівництво не має принципів як таких.

Автор: Сергій Романов, політичний оглядач