Проміжні підсумки операції “Літнє розчленування” окупантів

Проміжні підсумки операції “Літнє розчленування” окупантів

На початку червня стартувала визвольна операція ЗСУ, яка не мала якоїсь певної назви і задум якої, спочатку, до кінця був незрозумілий. Стрімкий прорив? Відволікаючі удари з концентрацією на іншому напрямку? Або…

Сам по собі червень показав, що окрім завдання з продавлювання смуги забезпечення малими силами, важливим моментом у задумі було виснаження та знекровлення ЗС РФ. І рекордний за низкою показників втрат червня став тому прямим підтвердженням. Але, вже минуло півтора місяці і які можна зробити висновки?

виснаження та знекровлення ЗС РФ
виснаження та знекровлення ЗС РФ

За півтора місяці активних бойових дій російські окупанти втратили 28 810 тіл. При цьому показник червня 20500 четвертий за весь період повномасштабної війни. Вище були показники тільки за січень-лютий і березень, коли велися маніакальні штурми Бахмута, який закидав натовп зеків.

Танки – 298. Не найвищий показник, який пояснюється тим, що танки зараз переважно знаходяться по другій лінії оборони, а в смузі забезпечення їх не так багато, щоби встановлювати рекорди спалення. З іншого боку, результат як для середньостатистичного вельми добрий.

За півтора місяці окупанти втратили 541 ББМ. Хтось може сказати, що небагато, адже в березні 2022 року окупанти втратили 889 бойових машини, але це було в березні 2022 року. Зараз у ЗС РФ серйозна проблема з компенсацією втрат, зокрема ББМ і середньо- та легкоброньована техніка в підрозділах – дефіцит.

Артилерія. Абсолютний рекорд знищеної російської артилерії у червні та стабільна динаміка виносу стволів у липні показали приголомшливий сумарний результат – 989! Аналогічно і РСЗВ – 105. При цьому не виключено рекордів у цих категоріях та у липні!

Чому так відбувається я пояснював не один раз, але головне посилення – погіршення якості російської арти, контрбатарейної боротьби і застосування РСЗВ екстремально близько до лінії бойового зіткнення, що робить їх мішенню не тільки для артилерії ЗСУ, а й різного роду дронів.

ППО за півтора місяці було винесено у кількості 92 одиниці. Це найвищий показник знищення ППО, як за кількістю, так і динамікою. Але, найголовніше це те, що засоби ППО належать до категорії найбільш проблематично компенсованих, що підриває ефективність усієї системи.

Літаки (2) і ударні вертольоти (12) не дуже тішать своїм відмінком, що й цілком зрозуміло. Літаки РВВ переважно застосовують для скидання коригованих бомб, поза зоною дії нашої ППО та оперування мобільних груп з ПЗРК. А після червневого відмінка гелікоптерів їх почали застосовувати обережніше.

БПЛА – 676. Слід розуміти, що це сумарно всі БПЛА, які збиваються, починаючи від дронів-камікадзе Shahed-136 і завершуючи розвідувальними Орлан-10. Показник високий, але знов-таки, частина від цього показника, справедливості заради відзначу, це збиті в тилу Shahed-136.

Автотранспорт – 797. Активізація логістики окупантів призвела до зростання втрат серед автотранспорту. Тим більше, що зараз вони намагаються перейти на склади на колесах після регулярних прильотів у склади боєприпасів. Ну і результат в наявності, хоча рекорд березня 2022 року поки перевершити не вдається. Але все ще попереду.

Високий показник втрат спецтехніки – 206, що також пояснюється необхідністю її застосування в рамках активізації бойових дій та появою в екстремальних зонах фронту.

Таким чином, ми бачимо картину втрат окупантів, що стабільно і планомірно зростають, у протидії… У протидії на сьогодні ще навіть не основній ударній групі ЗСУ. Тобто, суть – це те, про що я говорив на початку цього оглядового нарису, а саме – виснаження і знекровлення ворога, меншими силами. І ось скажіть, як ще назвати цю операцію, якщо тільки не “Літнє розчленування”? Слава нації!

Автор: військовий оглядач Олександр Коваленко

Теги: новини война, укр новини сьогодні телеграмм, новини украины униан