Православний каптагон Путіна –

Православний каптагон Путіна –

Можливо, за часів Маркса релігію можна було назвати опіумом народу, але тепер вона явно перетворилася на каптагон народу.

Інші абстрактні великі ідеї ненависті та смерті дискредитували себе і залишилися в минулому (тільки Кими в Північній Кореї продовжують триматися за свою комуністичну чучху). Ідеї ​​прогресу, комунізму і навіть націоналізму, як виявилося, сьогодні не настільки ефективні, як релігія, що стала найкращою з можливих ідейних основ для найжорстокіших диктатур та війни проти свободи та людяності. Це й зрозуміло — ненавидіти, вбивати та вмирати краще релігійно: Путін впевнено обіцяв православним рай («а інші просто здохнуть»), а Ханія дякує небесам за смерть своїх синів-шахідів.

Каддафі та Хомейні повернули іслам у політику (і в терор), де він міцно і влаштувався. Путін робить це ж із православ'ям — культу великої вітчизняної йому явно бракує для війни. Тому з Москви все частіше звучать слова про священну війну із Заходом, про духовність російського світу, про російський Єрусалим та про сатаністів на Заході. Російському фашизму (як навчав улюблений Путіним філософ Ільїн) і належить ґрунтуватися на релігії.

Все це і робить союз двох найстрашніших сьогодні релігійних політичних явищ — православного та ісламського — неминучим та відвертим. Про нього прямо говорить Путін, заперечуючи будь-які протиріччя Росії з ісламістами та шукаючи сліди терористів «Крокуса» у Києві.

Так і виникла Ось зла – релігійного зла. Ось ця ненавидить вільний та цивілізований світ, у якому релігії відведено місце поза політикою. Кожен, хто бажає до цієї Осі приєднатися, повинен розігрувати саме релігійну карту (що охоче робить Ердоган), а таких країн у світі безліч — більше половини.

Йде не війна хреста із півмісяцем чи Заходу зі Сходом. Це війна релігійної дикості проти цивілізації, тобто проти свободи та людяності.

Автор: Леонід Невзлін, російсько-ізраїльський підприємець