“Медведгейт” набирає обертів

“Медведгейт” набирає обертів

Все вказує на те, що скандал зі скупкою політичних діячів ЄС, який здійснювався через медіа структуру Медведчука «Голос Європи», яка базувалася в Чехії, лише набирає обертів і насправді має значний потенціал.

Нагадаємо, у публічний простір він виплеснувся після виступу перед пресою прем’єр-міністра Чехії Петера Фіали, який розповів про те, що сам Медведчук, його підручний та «Голос Європи» внесені до списку санкцій. Сталося це за результатами транскордонного розслідування, яке проводили спецслужби Польщі та самої Чехії.

Тоді Фіала заявив про те, що «Голос Європи» став не лише рупором Кремля в Європі, який мовив у лаврівському стилі, а й виявився чорною касаю для надання послуг європейським політичним діячам із різних країн за підтримку політики Путіна. Фіала назвав країни, чиї політичні діячі паслися на цій галявині, але не назвав імен.

Наскільки можна зрозуміти, ці імена є, але на публіку вони не виносяться до того моменту, поки національні слідчі органи зазначених країн не проведуть розслідування щодо кожного конкретного епізоду.

Вчора ми писали про те, що з цього приводу відбулося екстрене засідання уряду Нідерландів, за підсумками якого було зроблено заяву про те, що всі дані, отримані від чеських колег, будуть ретельно перевірені та вжиті відповідні заходи. Прем’єр Рютте заявив про те, що там вважають таке неприпустимим і сприймають отримання політиками бабла від путінських структур загрозою демократії та національній безпеці.

Це було сказано в четвер, а в п’ятницю скандал покотився далі і тепер палахкотить у структурах ЄС. Так, віце-президент Європейської комісії Віра Юрова під час свого підходу до преси назвала цю ситуацію вкрай тривожною та додала:

«Це підтверджує те, що ми підозрювали: Кремль використовує сумнівні ЗМІ або видаючи себе за ЗМІ, і використовує гроші для покупки прихованого впливу… Ми не можемо дозволити собі бути на крок позаду Путіна та його пропагандистської армії на шахівниці… Ми повинні постійно пам’ятати про тому, що він використовуватиме дезінформацію та іноземне втручання як зброю для розколу Європи».

Прем’єр-міністр Бельгії Олександр Де Кроо як голова уряду країни перебування центральних органів управління ЄС підтвердив, що є інформація про скупку Кремлем політичних діячів ЄС. Насправді, це – ключова заява, оскільки саме бельгійські правоохоронні органи провадитимуть більшу частину заходів щодо функціонерів ЄС. Причому це вже не перший скандал такого плану, який розслідують бельгійські правоохоронці.

Раніше, приблизно в такому ж ключі, стався інший скандал, відомий під власною назвою «Катаргейт». Суть його та сама, просто в тому випадку, високопосадовці ЄС повчали катарські гроші для просування в Європі їхніх інтересів. Просто нагадаємо про те, що бельгійська поліція вже заарештувала кількох фігурантів тієї справи, причому серед них є як функціонери ЄС, що діють, так і колишні, але не кинули свою прибуткову діяльність.

Власне, слідчі вже окреслили три групи питань, які за гроші просували ці діячі. Перша – торпедування «зеленого курсу» для того, щоб обґрунтувати неминучість використання вуглеводнів як палива. Друга – розкол та розвал ЄС та НАТО. Ці діячі відпрацьовували наративи про марність та безпорадність цих структур і що союзні структури діють на шкоду конкретним національним інтересам. Третя тема – виправдання війни Путіна в Україні через просування формули «обліку інтересів Путіна» або як це явище вже давно відомо під ім’ям «Путін ферштейн».

Такий переполох, мабуть, виник тому, що чеські та польські спецслужби справді мають конкретну інформацію з іменами, сумами та іншим щодо європейських політичних діячів. Цей висновок випливає з того, що прес-секретар голови Європейського парламенту Роберта Метсола заявила вчора таке: «Президент знає про висунуті звинувачення та вивчає конкретні їхні обставини». Тобто, конкретні дані вже є і під килим це не вдасться.

До речі, деякі з діячів, які можуть бути фігурантами розслідування, вже заметушилися і почали роздавати виправдувальні інтерв’ю. Таким, наприклад, став італійський депутат від Європейської народної партії Маттео Гацціні. Він затято відкидає, що отримував гроші від «Голосу Європи», хоча був там завсідником і активно відбілював Путіна. Схоже на те, що для нього виявилося великим сюрпризом те, що ситуація виплеснулася в публічний простір і тому в обґрунтування того, що він не брав грошей за свої виступи на користь Путіна, він навів убивчий аргумент, а саме – що він походить із багатої сім’ї.

Проте він підтвердив свою точку зору про те, що Європа не повинна ставити собі за мету перемогти Росію, а натомість зосередитися на пошуку шляху до миру в Україні. Щоправда, у світлі цього скандалу він додав, що загалом засуджує вторгнення Росії в Україну і вважає, що та має вивести свої війська, але в той же час, на його думку, ЄС не повинен вживати жодних заходів, які могли б призвести до ескалації. воєнних дій. Тобто він працює в тій самій парадигмі, що й папа римський, наприклад.

Свої «заклопотаності» він адресує не путіні й Росії, а ЄС. Тим самим він начебто виправдовує дії Путіна, оскільки «ескалує» ситуацію не він. А на запитання про те, що він якось підозріло часто заходив на ефіри «Голосу Європи», фігурант заявив, що якщо це шкідливий канал, то його мали заборонити. Він явно хотів додати: «Я не така, я чекаю на трамвай», але мабуть, не зміг це сформулювати італійською. З синьйора Гаццині методичка просто вивалюється, а його колеги по фракції в ЄС, дивлячись на все це, вже запитують, а чи не варто товариша Маттео направити під зад коліном з фракції, щоб на них не посипалося те Г, яке цілком можуть накопати слідчі.

Загалом, процес тільки набирає обертів і це лише перші відгомони скандалу. А спостерігачі говорять про те, що представники ультаправих партій просто колами ходили навколо цієї годівниці і швидше за все до них у слідчих буде безліч питань. У будь-якому випадку до цієї теми доведеться повернутися не раз і не два. І між іншим, у ході слідства може постати питання про те, чому товариш Медведчук не сидить в українській в’язниці, а творить ось це все з Росії так, що тепер Європа вимушена розхльобувати цей готель. Можливо, навіть буде названо ім’я чи імена тих мудрих діячів, які випустили Медведа із в’язниці. Зрозуміло, що у наших слідчих таких питань не виникне, але це поки що.

Джерело: Anti-Colorados, Defence-Line