КРМБ «Калібр» знову у справі?

КРМБ «Калібр» знову у справі?

Цієї ночі російські окупанти задіяли після тривалої перерви ракету «Калібр». Саме ракету, оскільки застосовано був лише один засіб ураження даного типу і неуспішний.

Пуск було здійснено з району Новоросійська, а сама ракета обігнула ВОТ Крим, і увійшовши до Херсонської області в районі Вірменська взяла курс на Мелітополь, а потім на Запоріжжя. На Запоріжжі вона була успішно нейтралізована.

Хочу нагадати, що станом на початок квітня накопичений боєзапас КРМБ «Калібр» у РВВ один з найбільш численних. Цих ракет більше ніж, наприклад, станом зараз, Х-101/555/55. Проте масово вони не застосовуються з 25 вересня 2023 року, і навіть поодинокі випадки застосування дуже рідкісні.

У свою чергу, на себе звертає увагу дивина пуску – лише 1 ракета. Не 4, не 6, не 8, а саме 1. Більше схоже на промацування напряму ударів, наскільки воно прикрите від дозвукової, крилатої компоненти або… Проблема тих же Ту-95МС, вироблений ресурс яких не дозволяє їм безпечно завантажуватися більшою кількістю ракет, ніж 4, а все що більше – на свій страх та ризик, стала спільною і з російською флотилією?

З урахуванням інтенсивності пусків КРМБ «Калібр» в 2022-му і в першій половині 2023-го року і справді, ресурс пускових у бойових кораблів міг бути вироблений і вони вимагають ремонту. Але офіційного підтвердження цієї інформації поки що ніде не звучало, а тому – це лише припущення, засноване на технічних можливостях пускових ракет і особливостях запуску ракет з морського носія.

Автор: Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач