Інавгурація «путіна» починає лякати кремлівців

Інавгурація «путіна» починає лякати кремлівців

Після 17 березня “путін” став гіперактивним – коментує все поспіль і зустрівся навіть із профспілками. Регулярно проводить відеомости з суб'єктами про хиткі мости, труби та туалети. Складається враження, що його знову балотують у царі, у зв'язку з чим РФ покрилася інформаційними бульбашками як болото, що відтало. Це логічно пов'язати з майбутньою інавгурацією “путіна” і тривогами через неї у кремлівців.

Кремлівці створили як ідеальну модель автократії, поєднавши регулярні ритуали помазання на царство з набором двійників “путіна”. Їхня регулярність імітує вибори, а набір двійників не дозволяє цареві перетрушувати двірню на свій розсуд, як це робили Сталін чи Петро І з Іваном Грозним. Цар у цій моделі втрачає суб'єктність і пульт управління ним зберігається разом із ядерною валізкою в кімнаті, куди має доступ менше десятка осіб. Примусове гоління борід або різка дружба з Пруссією, як було у Петра I і Павла I, або сталінські репресії, стають можливими лише як колективне рішення, а не з волі однієї особи. Це також дозволяє продовжити життя “путіну” до 100 років без пошуку еліксиру безсмертя як для Брежнєва.

Здавалося, кремлівці могли б жити та радіти, але саме продовження користування брендом “путін” після 7 травня і турбує їх. Деякі вже починають шкодувати, що не скористалися вікном і 17 березня не поховали дорога. Начебто поховати його справу просте і завжди встигне, але тепер починають підозрювати – це помилка. Незабаром вони ще більше шкодуватимуть про втрачену 17 березня можливість.

Оскільки майже немає сумнівів, що інавгурація відбудеться, всі готуються до життя з “путіним”. У тому числі кремлівці, чому й надувають інформаційні бульбашки. Насамперед, про зростання економіки та майбутнє благополуччя. П'ятигодинне обговорення звітної доповіді мішустину в Держдумі відбулося 3 квітня як відрежисований з'їзд КПРС.

Зюганов назвав мішустіна найкращим прем'єром із 16 глав урядів з моменту появи РФ. Слуцький від ЛДПР закликав Держдуму подякувати мішустину за роботу оплесками. Але оскільки інші слуцької не люблять, то майже ніхто не плескав. У результаті Держдума побажала мішустіну та його уряду успіхів у подальшій роботі та у 2024 р. обігнати США та ЄС за відсотками зростання економіки на рік. За обсягами поставили завдання обігнати Японію та зробити РФ четвертою економікою після Китаю, США та Індії.

Після такого тотального схвалення просто непристойно звільняти мішустина або якщо звільняти, то тільки в парі з “путіним”, оскільки всі доповідачі відзначали, що він лише гарний інструмент того.

Посилання всіх бульбашок, надутих Держдумою, урядом, актором, що зображує путіна, та експертами у ЗМІ, – однакове: після 7 травня “росія” ще бадьоріше і рішучіше крокує у світле майбутнє, розпихаючи ногами санкції Заходу. Окремі недоліки типу відмінностей у пенсіях у Москві та Тиві будуть остаточно усунуті, настане ера достатку, завдяки чому росіяни розмножаться як кролики і заселять все за Уралом. Війна з Україною йде за планом і є не проблемою, а стимулом до ще більшого розвитку економіки, згуртування та торжества моралі “російського світу”.

Але таке кажуть до виборів, а не після виборів. Наразі це виглядає як відчайдушні спроби переконати себе, – правильно зробили, що не поховали “путіна” 17 березня. Але переконанням себе кремлівці та думці завжди схильні займатися кулуарно, а не виносити це нав'язливо на публіку. Окремих кремлівських відщепенців можна викликати на килим і повернути в реальність, а особливо ідейних та завзятих ліквідувати як Нємцова.

Очевидно вони намагаються переконати як себе, а й усе населення РФ. Але населення і так не ставить під сумнів п'ятий термін “путіна” і нічого проти цього начебто не має. “Півдні проти “путіна” був не більш ефектною акцією, ніж свічення ліхтариками в небо ночами на захист Навального.

То чого чи кого зараз стали бояться кремлівці з думцями?

Зрозуміло, не ґвалтівників. Вони повністю керовані та насичені агентами охранки. Чи не українців, які живуть у РФ, і не таджиків. За десять років війни українці в РФ не стали політичною, антивоєнною чи революційною силою. Таджики теж навряд чи стануть нею найближчими роками. Чеченці в РФ поза Чечні надто пов'язані з етнічною мафією, а та надто пов'язана з поліцією, щоб наважитися на політичні дії без її санкцій. Без відома поліції вони можуть лише побитися у ресторані.

Для надійності в ніч на 3 квітня в Пітері заарештували навіть 66-річного Олександра Скобова, ветерана лівореволюційного руху 1970-х, який тоді вимагав нової комуністичної революції в СРСР. Він із 2013 р. багато писав на підтримку Майдану та проти російської інтервенції в Україну. ФСБ до нього звикло і не чіпало. Все-таки людина заслужена, можна сказати, історичний артефакт, на співпрацю не йде, але й реальної загрози не становить. Тепер оголосили “іноагентом” і заарештували через тиждень, точно знаючи, що Скобов ні чий не агент, а борець за справедливість саме собою ще з юності. Він такий у житті. Якщо заарештували Скобова, значить чогось серйозно боятися.

Цю боязнь приховано висловив Володин на слуханні доповіді Мішустіна. Володіна зворушив виступ зюганова, особливо його заклик згуртуватися навколо “путіна” та мішустина. Владин, що розчулився, поставив зюганова в приклад усім комуністам і пожурив тих з них, хто все ще намагається розгойдати човен, а не згуртуватися. Володін явно побоюється дестабілізації ситуації, але з КПРФ. Звернення Зюганова, що в РФ було 135 мільярдерів, але стало 125, оскільки десять поїхали, і тих, хто залишився, треба перевірити на патріотизм аж до націоналізації майна, його анітрохи не збентежило. Володін готовий проводити націоналізацію хоч щодня, було б що націоналізувати.

Концепція – відібрати і поділити між своїми – влаштовує всі фракції Думи, крім тих, кого ділитимуть. Але ті, кого ділитимуть, вважають, що зможуть домовитися. Все не відберуть і на лісоповал не відправлять, а при новому витку переділу можна буде повернути відібране і з наддачею за страждання.

Бояться не цього, а того, що після 7 травня буде закрито питання: чи справедливо застосовувати колективну відповідальність до всіх громадян РФ за напад на Україну та інші злочини. Обговорення цього питання розпочали 2022 р. “хороші росіяни” там з подачі кремлівців. У РФ це питання не порушували, оскільки це означало б визнання вини. Голосування 87% за “путіну” на третій рік після масштабного вторгнення ставить жирну крапку у цьому обговоренні.

Всі розмови, що тільки 20-30% за війну та “путіна”, а решта проти чи скоріше проти, після 7 травня остаточно втратить сенс. Після 7 травня відповідальність вже ляже на них, а не лише на “путина” і ті 600 тисяч, які терзають українців обстрілами та штурмами. При такому масштабі на вершині піраміди відповідальності виявляються всі ці володини, зюганова та інші, а не тільки один “путін” з шойгу та ближнім колом. Чим ближче до основи піраміди, тим менше покарання, і суворіше, чим ближче до її вершини. Розширення піраміди призвело до посилення кари для верхівки, і це вже не можна змінити. Логічний перехід кількість у якість, який все змінює, подібно до того, як все змінюється при переході від індивідуального заняття грабунком до банди, а від неї до організованої злочинності.

До кремлівців починає доходити, що цей перехід відбувся 17 березня і буде 7 травня освячений та задокументований ритуалом інавгурації. Звалити все на “путина” і уникнути відповідальності зі словами “ми люди маленькі і просто виконували наказ” ще можна було 17 березня, а тепер уже не вийде, навіть якщо поховати його до інавгурації. Все, екзистенційна кришка труни опускається до РФ. Ми не просто так попереджали, що дата закриття бренду Путін має значення.

Автор: Сергій Климовський, кандидат історичних наук