​Диктат Кадирова –

​Диктат Кадирова –

Чеченці давно закріпили за собою привілейоване становище серед інших етнічних елементів багатонаціональної Росії. Якщо федеральний центр продовжує лінію на викорінення будь-яких відцентрових тенденцій у регіонах, то вотчини Кадирова цей процес не стосується. У Чечні сформовано свою особливу атмосферу середньовічного емірату, який вельми умовно визнає домінуючу роль Москви, проте за великим рахунком живе своїм окремим життям. Відокремленість проблемної республіки стала більмом в оці для Путіна, якому дедалі частіше стікаються факти невдоволення від голів інших суб'єктів через свавільну та зухвалу поведінку кадировської верхівки. Одна річ, коли сам «піхотинець» та його підручні варяться у своєму соку, а зовсім інше, коли вони вилазять на загальнодержавну арену.

Величезний резонанс усередині російської публіки, що бачила види, справив інцидент з п'яною їздою без документів глави МНС ЧР, генерал-майора Цакаєва. Близький соратник Кадирова порушив відразу державні закони Росії, і моральні підвалини ісламу. Його дії є чистою водою кримінальністю, здатною спричинити вкрай важкі наслідки. Якби п'яний у дошку чиновник задавив дагестанських силовиків, то всередині країни спалахнула б гаряча чечено-дагестанська війна.

Вже кілька днів триває словесна суперечка між Кадировим і Меліковим, у якій чеченець буквально намагається опустити главу Дагестану рівня свого васала, закликаючи його визнати правомірні дії дагестанської поліції, як «ганебну провокацію», і покарати чесних силовиків.

Навіть недосвідченому спостерігачеві видно спробу жорстко диктувати умови з боку Кадирова, який сам себе вважає верховною владою і при цьому намагається показати згуртованість його клану, що йде під прапором «своїх не здаємо». Ось тільки прагнення відмазати Цакаєва посиланнями на те, що чеченці з батальйону «Ахмат» дихнуть на окупаційній війні в Україні – постріл собі в ногу.

Як стало відомо з ряду джерел горезвісний «Ахмат» не що інше, як вигідний бізнес-проект Кадирова. Поки звичайних смертників із мобілізованих путінський режим відправляє на фронт воювати безстроково, у кадировському батальйоні чиновники різних мастей проходять 3-4 місячну піар-службу. Звичайно не за дякую, а відстібають кругленькі суми до скарбниці Кадирова. Тому в Кремлі мовчать щодо наїздів на Мелікова, в якому бачать набагато менш цінну фігуру, ніж у Кадирові. Тому безпосередній глава Цакаєва, міністр Куренков мовчить у ганчірочку. Його доля висить на волоску після провалу ліквідації затоплення Оренбурзької, Кемеровської, Тюменської, Томської, Омської та Новосибірської областей. Розкрилися кричущі факт крадіжок грошей, призначених для будівництва дамб. Тому Куренкову зараз зовсім не до війни навколо Цакаєва.

Кадиров чудово усвідомлює свою поточну безкарність та здатність викручувати руки будь-кому. Він найбільший стронгмен після ліквідації господаря «Вагнер» Пригожина. Наприклад, навіть скандал із Цакаєвим не зміг заблокувати рішення про присвоєння голові чеченського парламенту Даудову звання генерал-майора. Хазяїн Чечні зміцнює свою і так величезну владу. Але як відомо кремлівська удача оманлива. Центр відтягнув до себе командира спецназу «Ахмат» Алаудінова, який отримав посаду заступника начальника головного управління з військово-політичної роботи у Шойгу. Крок однозначно має на меті збалансувати Кадирова, а в перспективі взагалі виростити йому заміну, яка буде на короткому повідку у Путіна. Регіональний диктатор Чечні надто вже набрид диктатору федерального масштабу, а значить кадрові зміни неминучі, ймовірно в перспективі кількох місяців після чергової путінської присяги.

Джерело: Telegram-канал «Сіто Сократа»