Атака з півночі на Україну. Чи зможе Путін зібрати нові армії?

Атака з півночі на Україну. Чи зможе Путін зібрати нові армії?

Протягом 21-22 березня росіяни провели дві масовані ракетні атаки – першу на Київ, другу по всій країні.

Ще 2-3 удари

Повторення сценарію травня-червня минулого року не буде. Але не виключено, що росіяни після проведення розвідки боєм та головного масованого удару – проведуть і дорозвідку. Це може бути обмежений боєкомплект, який може бути спрямований на один з об'єктів, на одну з областей, яка була під ударом весь цей час.

Обмежений боєкомплект – це може бути від 20 до 30 ракет або засобів ураження. Тому потрібно бути досить акуратними та не ігнорувати повітряні тривоги. Бо росіяни ще можуть провести 2-3 рази дорозвідувальні дії.

Фронт без змін

Багато залежить від того ресурсу, який є у Сил оборони України та у ворога. Мабуть, найзапекліша фаза війни буде у другій половині 2024 року. Але це все одно залежить від багатьох факторів, як з боку супротивника, так і від того, що буде у нас.

Мобілізація

Без мобілізації росіяни не зможуть організувати будь-які дії, які вони планують наступити. Тому зараз вони намагаються створити нові підрозділи, нову загальновійськову армію. Інше питання – чи вдасться їм повністю сформувати армію та укомплектувати її. Справа в тому, що танки чи бойові машини з повітря не збереш. А їх потрібно чимало для мотострілкових дивізій та бригад. Тобто це не лише людський ресурс, а й техніка.

Не виключаю, що якщо росіяни і зможуть сформувати нові загальновійськові армії, то вони здебільшого складаються з маршових батальйонів, а не з БТГ.

Якщо говорити про армію в 100 тисяч, то такою силою можна захопити одне з невеликих міст – Год Яр або Куп'янськ. Наприклад, біля Авдіївки росіяни мали 120 тисяч. Великі міста такою армією не візьмеш.

Атака з півночі

На сьогоднішній день українсько-російський кордон з боку Росії прикритий невеликим угрупуванням, яке має відповідну назву “Угруповання прикриття кордону”. Це приблизно 35 тисяч особового складу плюс близько тисячі резервів. І це угруповання поділяється на три групи військ – “Брянськ”, “Білгород” і “Курськ”.

Отже, якщо ми говоримо про наступ на таке місто, наприклад, як Суми, то 35 тисяч ніяк не зможуть цього зробити.

Так, ворог може сконцентрувати 100 тисяч та направити їх у напрямку Сум. Але цієї кількості критично не вистачатиме для захоплення чи оточення такого міста як Суми. Для того, щоб наступальна кампанія із захоплення чи оточення Сум була успішною, російські окупанти мають зосередити ударне угруповання у кількості від 300 до 400 тисяч особового складу, плюс комплектація. Але таке угруповання вони ніяк не зможуть зібрати найближчим часом.

Бомби ФАБ-3000

Перший момент – чи мають у росіян універсальний модуль планування та корекції для такої ваги. Поки що таких зразків ми не бачили і вони не демонструвалося навіть на російському пропагандистському телебаченні.

Друге питання – хто носій таких бомб? Насамперед це рідкісний літак-стратег Ту-22М3. Його доведеться використовувати росіянам не в дальній зоні, а у ближній, як Су-34. Чи росіяни зможуть робити це, щоб завдавати бомбових ударів? Якщо вони будуть у розпачі, то можуть спробувати. У цьому випадку Ту-22 М3 буде у зоні ризику. А на сьогоднішній день у Росії немає повного циклу виробництва цих літаків.

Джерело: Олександр Коваленко, «Апостроф»