Z-блогери повідомили про “одний із найсерйозніших ударів” по російському військовому аеродрому за час війни в Україні, маючи на увазі атаку під Бердянськом.
Українська армія завдала руйнівного удару ракетами по російському аеродрому в окупованому Бердянську Запорізької області, повідомили російські Z-блогери. Про цю атаку вранці у вівторок повідомило і в Генштабі України. Телеграм-канал “Два Майори” повідомив, що атака на аеродром була масованою.
За даними каналу, на аеродром могли прилетіти щонайменше сорок ракет. “Негативний досвід облаштування та захисту наших аеродромів враховано не було”, – підкреслив автор. За інформацією шнших воєнкорів, для атаки використовувалися американські ракети Атакамс. Про це пише канал Вар гонзо.
Аеродрому було завдано великої шкоди, написав військовий блогер Борис Рожин. Телеграм-канал Файт бомбер, який веде колишній військовий льотчик, повідомив про одний із найсерйозніших ударів за весь час. За даними каналу, є втрати у техніці та особовому складі. Про те, що “треба робити висновки, щоб такого більше не повторилося, писати безглуздо. Таке буде повторюватися, поки триває війна, – додав адміністратор каналу.
Факт атаки підтвердили і в управлінні стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача ЗС У. У повідомленні йдеться, що українська армія завдала ударів по вертольотах та обладнання російських військ поблизу Луганська та Бердянська. Генштаб ЗС У у ранковому зведенні повідомив про поразку двох вертольотів та складу боєприпасів, не уточнюючи подробиць.
Мешканці Бердянська та Луганська вночі чули вибухи. Український мер Мелітополя Іван Федоров опублікував у телеграм-каналі відео, на якому, як стверджується, знято момент атаки на аеродром Бердянська. Підтвердити достовірність кадрів наразі неможливо.
Військовий аналітик Ян Матвєєв зазначив, що аеродром у Бердянську виконує важливу роль для російських військових. За його словами, останнім часом там активно будували укріплення, щоб прикрити гелікоптери, які вилітають на фронт у Запорізькій області.
Бердянськ знаходиться приблизно за вісімдесят кілометрів від лінії фронту, Луганськ приблизно за сто кілометрів. Відзначимо, на початку жовтня американська армія повідомила про готовність відправити Україні ракети Атакамс з радіусом дії до трьохсот кілометрів, але чекає на схвалення Джо Байдена. Однак про передачу цих ракет ні українська, ні американська влада не повідомляла.