Альянс рішуче переступив червоні лінії Кремля.
Всі добре розуміють, що основною причиною нещодавньої поїздки Генсека НАТО Йєнса Столтенберга на Кавказ стали геополітичні інтереси країн цього регіону, що різко змінилися, і намітився відмінний від російського шлях розвитку Вірменії, Азербайджану і Грузії.
Якщо Азербайджан ще два роки тому заручився підтримкою Туреччини – країни НАТО у конфлікті з Вірменією, то Вірменія останні півроку різко відвернулася від Росії, оскільки жодної допомоги, крім обіцянок, вона від Росії не отримала. Нікол Пашинян призупинив участь в ОДКБ, навіть незважаючи на те, що російська військова база поки що залишається на території Вірменії.
Це не заважає йому говорити про можливий перехід армії на стандарти НАТО та навчання офіцерів за програмами НАТО.
І хоча до якихось конкретних кроків Вірменії, Азербайджану та Грузії у бік НАТО ще далеко, спазми в Кремлі вже спостерігаються. Там розуміють, що діятиме НАТО через Туреччину, яка має тісні контакти з Баку і прагнучи повністю позбавитися політичної та економічної залежності від Росії, кавказькі країни оберуть демократичний шлях розвитку.
У зв'язку з цим у Москві гарячково складають плани протидії розповсюдженню НАТО на Кавказ. Але що може в нинішній вельми непростій ситуації політичний банкрут, який спирається хіба що на ядерну бомбу?
Путіна поки що заспокоюють тим, що зближення Азербайджану з НАТО через Туреччину певною мірою можливе, але для двох інших країн дуже проблематичне. У Москві вважають, що навряд чи православній Вірменії та Грузії сподобається мусульманський провідник у НАТО. При цьому забувають, що ще у липні 2008 року Грузія разом з Україною могла отримати ПДЧ до НАТО!
Але переживання Кремля через НАТО на Кавказі не є безпідставними. Якщо в найближчому майбутньому країни Кавказу зможуть стати членами Альянсу, для Росії настане проблема безпеки в Чорноморському басейні.
При цьому навіть якщо Росія залишиться в Криму, то за певних розкладів «Чорне море» може стати «внутрішнім» морем країн НАТО, яким зараз фактично стало Балтійське море. Російські кораблі, звичайно, зможуть ходити вздовж російського берега і навіть перевозити помідори, але кудись вийти з мишоловки вони не зможуть.
І це буде ще одним результатом, якого досяг Путін, розпочавши війну в Україні. Перший результат уже є: Альянс рішуче переступив «червоні лінії Кремля» і безболісно зайшов до Фінляндії та Швеції. В результаті НАТО наблизилося до Росії та збільшило протяжність загального кордону з РФ на 1300 км. Радійте росіяни, це все завдяки прозорливому маніяку бункеру.
Телеграм-канал «Вільнодумець»
Про це Інформує видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97