Диктатору довелося принизитися за марну послугу.
Держпропаганда безбожно бреше, щоб надати значення польоту білоруски Марини Василевської до космосу. Насправді Лукашенко нічого не виграв від своєї ідеї, залишившись у боргу перед Путіним.
Днями в Казахстані приземлилися члени екіпажу корабля «Союз МС-24», серед яких була громадянка Білорусі Марина Василевська, яка провела в космосі 14 діб.
Олександр Лукашенко, який особисто займався втіленням своєї ідеї у життя, заявив:
«Емоції найважчі. Бо ніч безсонна. Я дивився в прямому ефірі відстикування апарату, що спускається».
Тим часом усі сили держЗМІ та пропагандистів кинуті на те, щоб надати значення польоту Василевській у космос. Неадекватність дій режиму зашкалює: по Мінську розставили білборди із твердженням «Космос наш».
А ось що написало державне інформаційне агентство БелТА:
«Два тижні за польотом у космос першої білоруски Марини Василевської стежила не лише вся Білорусь, а й уся Росія. Та й у решті світу з цікавістю поглядали, як представниця невеликої європейської країни, не будучи професійним космонавтом, впевнено та мужньо, і при цьому чарівно усміхаючись, долала всі складнощі космічного польоту».
(UDF пояснює, що в цих твердженнях не так.
Василевська – космічний турист, у світі про неї не знають
Спочатку варто констатувати, що Василевська – не професійний космонавт, а космічний турист. Бортпровідниця «Белавіа» не могла за досить короткий термін набути необхідних навичок для роботи космонавтом, йшлося за великим рахунком про її виживання та про те, щоб вона не заважала роботі інших.
Цей факт пропаганда те, що старанно приховує, а скоріш замовчує, т.к. іноді все ж таки з'являються згадки, що Василевська – не профі.
Мова про те, що «космос наш» взагалі не може йти. Таке твердження має стеб з урахуванням усіх обставин.
Заява про те, що за польотом Василевської нібито «стежила вся Росія», також перебільшена. Якщо вивчити сюжети російських федеральних телеканалів, то з'ясується, що про політ білоруски говорили кілька секунд.
А говорити про те, що «в іншому світі з цікавістю поглядали» на політ Василевської взагалі не доводиться. Англомовна сторінка про неї у Вікіпедії побудована на перекладених повідомленнях білоруських і російських держМІ.
Загалом у світі взагалі не знають про поле екіпажу корабля «Союз МС-24». З того, що вдалося знайти: у повідомленні Associated Press лише в самому кінці коротко згадали, що Василевська – «перший космонавт своєї країни».
Що від цього виграв Лукашенко?
Відповісти це питання непросто. Навряд є серйозний ефект навіть на аудиторію «ябатек». Якщо уявити, що Василевська справді була б першим космонавтом Білорусі (а до неї за часів СРСР літали Петро Климук, Володимир Коваленок і Валентина Терешкова, що народилася в білоруській родині, в сучасності не варто також забувати про громадянина Росії Олега Новицького), то незрозуміло, що це дає країні та її громадянам у XXI столітті, коли польоти до космосу стали буденністю.
Василевську підготували російські фахівці і здійснила політ завдяки російській інфраструктурі.
Про зовнішній ефект говорити взагалі не доводиться. Продати політ Василевській за досягнення режиму Лукашенку не вдалося.
Тим часом, Лукашенко зізнавався, що ця подія стала послугою для нього з боку Володимира Путіна.
«Путін молодець, допоміг. Вони профінансували підготовку та запуск. Це, я вам скажу, недешевий захід. Обійшлося б у 70 млн. доларів, цей політ. Вони молодці, включили до складу своїх, підготували наших дівчаток», – сказав Лукашенко.
Виходить, Лукашенко принизився до Путіна, щоб Росія профінансувала політ Василевської, але від цього нічого не виграв. І наступного разу, коли вже керівник РФ попросить Лукашенка надати послугу, йому відмовитись буде не з руки.
Про це повідомляє ресурс ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97