Першого серпня завершився маркет-тест Антимонопольного комітету України (АМКУ) стосовно придбання міжнародною компанією CRH двох цементних заводів Buzzi. Це передостанній крок на шляху до угоди, розповідає УНН.
Маркет-тест АМКУ
Маркет-тест передбачав опитування споживачів, учасників цементного ринку та експертів. Цей інструмент АМКУ використовує нечасто, у випадках великих угод злиття та поглинання, розповідають журналісти.
Умови придбання заводів Buzzi компанією CRH
Згідно з умовами, CRH протягом 9 місяців після придбання підприємств, має передати 25-28% акцій ПрАТ “Дікергофф цемент Україна” незалежному інвестору. Також компанія зобов’язується інформувати державного регулятора про передачу частки активів, обсяги виробленого цементу, його постачання на ринок тощо.
Інвестор зберігає виробничі потужності, а також забезпечує рівні умови та ринкові ціни для споживачів будматеріалу. Окрім цього, CRH зобов’язується інвестувати в заводи, модернізувати виробництво, а також зберегти робочі місця, покращуючи умови праці для співробітників.
Важливість угоди для відбудови України
Експерти зазначають, що потенційна угода є важливою для відбудови країни. Адже цемент є ключовим будівельним матеріалом і присутність іноземного інвестора, готового вкладатися у розвиток внутрішнього виробництва вже зараз, — запорука уникнення дефіциту в пік відбудови.
Інвестиції та модернізація підприємств завжди підвищують конкуренцію на ринку, що робить продукт більш якісним та доступним. Тому важливо залучати інвестиції в цементну галузь, щоб бути готовими до відбудови.
Інвестиції CRH в Україну
CRH — міжнародна група компаній з головним офісом в Ірландії, один з найбільших у світі виробників будівельних рішень та матеріалів. В Україні вона працює під брендом CEMARK. З 1999 року компанія інвестувала близько 500 мільйонів доларів в Україні, в тому числі 34 мільйони у зведення цементного терміналу на Київщині. У 2022 році CRH зробила найбільшу в Україні корпоративну пожертву через ЮНІСЕФ у розмірі понад 1 млн доларів.