“Вона намагалася захистити свою донечку”: Подробиці загибелі 24-річної українки в Газі.

“Вона намагалася захистити свою донечку”: Подробиці загибелі 24-річної українки в Газі.

За словами журналістів, Лейла Хейді намагалася евакуюватися в безпечне місце, але це було майже неможливо. Під час ракетного обстрілу вона разом з дітьми перебувала в будинку сім’ї свого чоловіка.

24-річна українка Лейла Хізі загинула в секторі Газа, залишивши маленьку донечку. Подробиці трагедії повідомила газета Грати.

За словами журналістів, які спілкувалися з палестинцями, загибла дівчинка народилася в Харкові в 1999 р. Її батько був палестинцем і приїхав в Україну вчитися в університеті. Тут він познайомився зі Світланою Куліковою, яка згодом стала його дружиною, і після закінчення навчання вони разом повернулися до Палестини.

Їхня донька Лейла Хізі у 2021 році закінчила жіночий коледж університету Аль-Азхар у Єгипті, а потім почала працювати з матір’ю в перукарні.

До речі, вона має лише українське свідоцтво про народження, і її брат Зіад розповів, що цього літа вона їздила до Туреччини, щоб подати документи на український паспорт. Процес затягнувся через те, що прописка Лейли знаходиться на окупованих територіях.

Лейла вийшла заміж у 2022 році і нещодавно народила доньку Олену. Коли почався конфлікт між Палестиною та Ізраїлем, її чоловік був у Єгипті, і сім’я шукала притулку в небезпечній зоні.

Ми зв’язалися з усіма відповідними інстанціями, але все, що вони сказали, це “наберіться терпіння”. Ми просили про допомогу для дівчинки, Лейла дуже хвилювалася за дитину”, – розповів брат дівчинки.

Вранці 17 жовтня Лейла з донькою перебували в будинку сім’ї чоловіка, коли в них влучила ракета; обидві були поранені і госпіталізовані, але українку врятувати не вдалося.

“Її сім’я та друзі переживають біль і скорботу. Лейла лише намагалася захистити свою доньку. Зараз ми всі оплакуємо втрату, яка не тільки ранить, але й руйнує всі почуття і думки всередині нас”, – продовжує Зіад.

Міністерство закордонних справ України не коментує смерть українки.

19 жовтня кількість запитів на евакуацію українців з Ізраїлю зменшилася, але з’явилися повідомлення про проблеми в секторі Гази. За словами посла України в Ізраїлі Євгена Корнічука, немає жодної країни в світі, яка могла б забрати своїх громадян з палестинських територій. Кількість українців, які бажають виїхати з країни, зараз наближається до 400.