Коломойський у в’язниці – Нові пригоди тата Карло

Коломойський у в’язниці – Нові пригоди тата Карло

П’єса “Дуже золотий ключик”, яка розігрується кілька місяців поспіль, вийшла на якийсь новий рівень.

Коломойський у в’язниці. Починалася вона за класикою, а саме: посадив дід ріпку… Вірніше, вистругав тато Карло – Буратіну і все начебто йшло так, як було передбачено. Буратіно дістав із черепахи Тортили золотий ключик. І тато Карло вже почав прикидати, як він торгуватиме куртками та театрами. Але не склалося. Буратіно оголосив тата Карло – Карабасом Контрабасом і сам посадив уже не ріпку, а тата.

Як водиться, тато спочатку поставився до цього з гумором, мовляв росте хлопець, матеріє і навіть у комору зайшов з усмішкою на вусах. Тим більше, що за своїми звичками та манерою спілкуватися, він себе вважав татом усіх тат. Або як кажуть у середовищі специфічної інтелігенції: capo di tutti capi. Але так можна почуватися кілька днів чи тижнів, але не місяців. Адже знаючі люди чітко знають, що в’язниця, куди гірша, ніж табір. А все йде до того, що слідство тупцюватиметься на місці довго і нудно, продовжуючи термін тримання під вартою ще й ще на два місяці.

Воно звісно, всім зрозуміло, що сидіти у спецхаті, практично не стикаючись з рештою населення в’язниці, начебто й не так небезпечно. Але з іншого – походи для допитів чи спілкування з адвокатами все одно занурюють у місцеве середовище. А тим більше – поїздки до суду, коли хочеш чи не хочеш, а доводиться поштовхатися «на боксах» у маленькій камері, без вікон і з купою різних арештантів – те ще задоволення. І справа тут не в тому, що довкола «злі зеки», а що приходить розуміння, що відстань між тими, у кого може виявитися заточення – сантиметри.

Коломойський у в’язниці

Коломойський у в'язниці

Більше того, за цей час він уже розуміє, що на в’язниці не все, хоч багато, можна вирішити за гроші. Наприклад, той самий власник заточування міг програтися в карти і за ним висить обов’язок, який він повинен відпрацювати так, як йому буде сказано. І ось цьому арештантові – взагалі начхати, скільки там у тебе бабла на волі і що тебе показували по телевізору. Тим більше, що такому діячеві вже глибоко начхати, що на його загривку повисне ще один труп. Головне – списати з себе обов’язок, що висить у в’язниці.

Плюс до того, тато Карло поступово усвідомив, що його відв’язана манера вербального спілкування тут, у в’язниці – найповніша катастрофа. Чим так борзо говорити, як він звик, простіше зашити рот нитками і повністю мовчати. Адже на волі така манера виникає виключно від безкарності та розуміння того, що особиста охорона вирішить будь-які інциденти. А гроші – будь-які неприємності. Тут же охорона – хазяйська і, як було сказано вище, гроші вирішують аж ніяк не всі.

Можна не сумніватися в тому, що Карло вже став мегаспонсором усієї конкретної братви на СІЗО. І більше того, йому вже зрозуміло, що приблизно на нього чекає, якщо раптом відмовиться від спонсорування. Так що хоч він і сидить в особливих умовах, а не в тих, що випадають звичайним арештантам, ще велике питання, як йому там сидиться і судячи з усього, що далі, то більше – не дуже.

Коломойський у в'язниці
Коломойський у в’язниці

Коломойський у в’язниці

Принаймні його адвокати вже стали бити «на сльозу» і розповідати про те, наскільки Карло хворий і що все життя він економив на лікарях, щоб оплачувати послуги барбершопа. І ось зараз у нього трапилося те, що і з героями роману «Троє в човні, крім собаки», коли на початку повісті, вони гортали медичну енциклопедію і виявили у себе симптоми всіх хвороб. Правда в тій старій книжці не було симптомів ВІЛ, а Карлові адвокати вже говорять про те, що і це у їхнього підзахисного є, а тому йому треба змінити запобіжний захід. Тут виникає питання про те, що раніше про ВІЛ у Карли не було чути і тому виникає підозра про те, що якимось чином він набув цієї хвороби вже в СІЗО.

Ну що ж, якщо все це не спрацює, то в запасі є ще картата ковдра і головне – можна спробувати косити під дурня і поїхати на психолого-психіатричну експертизу в спецвідділення Павлівки. Якщо там його визнають “з привітом”, то суд змушений буде його випустити на волю. А з іншого боку, екстрадицію до Штатів ніхто не скасовував і там можуть бути вже інші умови утримання із високими, чорношкірими арештантами. І вже який би компромат він не валив, все пояснять просто: та він же ідіот із довідкою. І на тому – весь його компромат на плюсах, піде в унітаз. Загалом, зайшов він з бородою, поголив її вже у в’язниці, а тепер знову почав відпускати, але все одно чує, як три рази на день по продолу грюкає баландер.

Джерело DL-NEWS